Pět nejzajímavějších zápasů Znojma v základní části

Aktuální zprávy
PÁ 25. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Již před deseti dny se první liga přehoupla do své druhé části, ovšem my tu pro vás dnes máme pět nejzajímavějších zápasů třiceti základních kol. Pro Orly to byly těžké začátky, neboť se do soutěže vrátili po desíti letech s obměněným týmem a dalo se jen tušit, jak dopadnou derby s Jihlavou či Třebíčí, jak si povedou s favority z Ústí a Chomutova, zda porazí nováčka ze Šumperka. Orli se po celou dobu základní části pohybovali ve středu tabulky mezi třetím až desátým místem a ani jejich fanoušci na ně nezanevřeli a průměrná domácí návštěvnost je se 1700 diváky třetí nejvyšší v soutěži.

Po desíti letech poprvé v první lize

Znojmo - Šumperk 5:1 (1.kolo, 12.9.2009)
Před začátkem sezóny se hodně mluvilo o tom, jak si znojemští hokejisté povedou v první lize. Leccos již napověděly přípravné duely, avšak ten pravý "Den D" přišel 12.9.2009, kdy do Hostan arény přijel k prvnímu mistrovskému utkání Šumperk. Něco málo přes dva tisíce diváků bylo již po sedmi minutách na nahou, když premiérový prvoligový gól Orlů po deseti letech vstřelil Jakub Svoboda. Domácí se v téže třetině trefili za záda brankáře Vojtka ještě dvakrát. Nejprve se stal střelcem Přemysl Sedlák a poté přišla řada na znojemského odchovance Tomáše Hradeckého. Ve druhém dějství padl pouze jeden gól. Opět byli šťastnější Orli po střele Vladimíra Říhy a Znojmo vedlo již 4:0. V poslední části ještě přidal gól Petr Hořava a čisté konto sebral v posledních čtyřech minutách Luboši Horčičkovi hostující Hulva. Znojemští fanoušci tedy mohli pozitivně naladěni odejít domů, neboť návrat do druhé nejvyšší soutěže se domácím vydařil na jedničku.

Nejvyšší výhra v základní části

Znojmo - Beroun 5:0 (5.kolo, 26.9.2009)
Po výhře nad Šumperkem nedokázali Orli ubojovat tři kola plný počet bodů, čehož chtěli dosáhnout v pátém kole proti Berounu na své půdě. Již ve třetí minutě otevřel skóre zápasu Adam Havlík a v téže třetině přidal branku ještě Tomáš Hradecký. Ve druhé dvacetiminutovce přišla sprška znojemských gólů. Nejprve zvýšil na 3:0 Roman Barták, jehož střela se sklouzla po hokejce berounského hráče. Následně využil přesilovku pět na tři Radek Haman a na konečných 5:0 upravil Tomáš Protivný. V závěrečné části branka nepadla, a tudíž si Luboš Horčička připsal svoji první nulu v sezóně.

Nejvyšší prohra v základní části

Chomutov - Znojmo 8:2 (25.kolo, 28.11.2009)
Ve dvacátém pátém kole zajížděli Orli do druhého Chomutova. Hosté zde mohli jen překvapit, ovšem to se nepovedlo. Po první třetině byl totiž stav 2:0 pro domácí. Ve druhé dvacetiminutovce sice snížil Tomáš Hradecký, ovšem Chomutov rychle odpověděl a to hned dvěma góly. Před třetí třetinou se Orli již modlili, aby tento zápas urychleně skončil, neboť prohrávali vysoce 1:6. Luboš Horčička poprvé v sezóně odešel z branky a vystřídal ho juniorský Ondřej Kacetl. Avšak ani to moc nepomohlo. Na začátku upravil sice Karel Plášek, ale v posledních deseti minutách si o slovo opět říkali domácí a konečný stav 8:2 byl pro Znojmo opravdu šok.

Přes dva tisíce diváků na derby s Jihlavou

Znojmo - Jihlava 1:2sn. (26.kolo, 2.12.2009)
Na derby s Jihlavou ve středu 2. prosince zavítalo do znojemské tvrze 2096 platících diváků včetně téměř stovky hostujících fanoušků. Vstup do zápasu byl opravdu rychlý, neboť ještě neuběhla ani minuta a hosté již vedli o jednu branku. To však Orly nezlomilo a o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Hlavní sudí nařídil trestné střílení, k jehož exekuci se postavil Přemysl Sedlák a ten svojí střelou pod vyrážečku gólmana zajistil vyrovnávací gól svým barvám. To byl ovšem poslední gól, jenž v základní hrací době padl. Přišlo na řadu prodloužení, ovšem ani tam nebyli diváci svědky žádné branky. Rozhodnout musely tedy nájezdy. Úspěšným střelcem se zde stal pouze exznojemský Tomáš Čachotský, který zajistil pro svůj tým bonusový bod do tabulky. Snad žádný fanoušek nemohl litovat, že na toto derby zavítal, protože se hrál opravdu vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách a také atmosféra v hledišti odpovídala tomu, že zápasy mezi Znojmem a Jihlavou stále jsou ozdobou první ligy.

Derby v Třebíči s pěti stovkami Znojmáků body nepřineslo

Třebíč - Znojmo 6:1 (29.kolo, 12.12.2009)
Předposlední kolo základní části bylo pro hokejové fandy Orlů jistě svátkem. O slovo si totiž řeklo derby mezi Třebíčí a Znojmem. První vzájemný duel vyšel Orlům lépe, neboť vyhráli 4:0. V sobotu 12. prosince se jelo k odvetě do Třebíče. Aby to bylo derby, jak se patří, vypravil fanklub na zápas speciální vlak s názvem „Orli expres“. Po příjezdu mašiny a třech vagonů na místní nádraží přivítala znojemské zástupce policie, která jim doslova vyznačkovala cestu na zimní stadion. I přes nepříznivý stav svých svřenců po první třetině, fandila skoro pětistovka znojemských fanoušků ze všech sil. První a jedinou branku Orlů vstřelil ve třicáté třetí minutě Tomáš Protivný a upravil tak na 1:4. Ovšem zápas ještě nekončil a výhra 6:1 dodala domácím náladu, a tudíž se utkání neobešlo bez různých narážek, které k derby ovšem patří. Za zmínku jistě ještě stojí, že tento zápas vytvořil divácký rekord v sezóně. Utkání přihlíželo 3740 fanoušků.