Pavel Selingr se na zápas těšil

Aktuální zprávy
NE 7. 1. 2007
Z n o j m o - Obě mužstva nastoupila do zápasu se stejnou taktikou, dobře bránit a nedostat gól. To se v průběhu celého zápasu dařilo hlavně díky oběma brankářům. Diváci v Hostan aréně tak museli čekat na gól až do poslední minuty prodloužení. V té se po vyhraném buly dostal k puku <b>Pavel Selingr</b> a střelou téměř z brankové čáry rozhodl o zisku bonusového bodu pro Orly.

Pro Selingra měl zápas obzvláštní náboj. „Měsíc jsem nehrál, tak sem se dneska těšil. Navíc, když jsme hráli proti Varům, kde jsem loni půl roku působil. Tím bylo o motivaci postaráno,“ vyzradil svoje předzápasové rozpoložení. Blonďatý útočník se zotavoval po zranění žeber, ale vypadá to, že už je zcela fit. „Po zranění se už cítím dobře. Deset dní jsem trénoval, tak jsem řekl trenérovi, že jsem připravený. Dnes mě dal do sestavy,“ přibližuje své zařazení na soupisku. Jeho stoprocentní zdravotní stav potvrdil i asistent Votruba: „Nikdy bychom ho nepustili hrát, kdybychom si nebyli jisti, že je úplně v pořádku.“

V utkání měl Selingr několik šancí, ale tu parádní si nechal až do prodloužení. Zamíchal pukem, ale brankář Sáblík ho pohybem vytlačil z ideálního střeleckého úhlu. „V první chvíli jsem chtěl hned vystřelit, ale Sáblo vyjel a dobře mě vybruslil, tak sem se dostal až na brankovou čáru. Zkusil jsem to nahodit a obránce si to tam srazil. Bylo to hodně o štěstí,“ přiznává. Orli se podle jeho slov snažili nenechat zápas dospět až k nájezdům: „V prodloužení jsme si věřili, protože penalty, to už je loterie. Trenér posílal na led tři útočníky, snažili jsme se ujet nebo nějak to rozhodnout.“ Jeho slova potvrdil i brankář Trvaj: „Před koncem už mě trochu zábly nohy, tak jsem se začal rozhýbávat a připravovat se na nájezdy. Byli jsme ale v závěru aktivnější, víc jsme se snažili zlomit zápas na naši stranu.“

Karlovy Vary mají i díky trenéru Venerovi výborně propracovanou defenzívu. Na jejich hru sice není příliš pěkný pohled, ale zato dostávají velmi málo branek. V tomto hodnocení jsou druhé, hned za vedoucím Libercem. Všiml si toho i Selingr: „Vary výborně brání, nestává se jim, aby dostali třeba šest gólů.“ Totéž konstatoval i Trvaj: „V každém zápase, který hrají, nepadá moc gólů, to je pro ně typické.“ Důležité ale bylo, že v tomto utkání alespoň jeden dostali a Orli si tak připsali velmi cenné dva body.