Pavel Kantor: Jsem rád, že jsme se poučili z chyb a zvítězili

Rozhovory
PÁ 27. 8. 2021
Pavel Kantor se prozatím v přípravě dělí o zápasovou zátěž rovnoměrně s Dominikem Grohem. Zatímco v prvním utkání s Kometou lapal po dechu, s přibývajícími minutami se v bráně cítí lépe a lépe. Proti Havířovu byl pozorný a několika skvělými zákroky opět podržel tým. Zaslouženě tak připisuje první nulu v orlím dresu!

V posledním přípravném utkání na vlastním ledě berete vysokou výhru a čisté konto. Jak hodnotíte váš výkon?
Hráli jsme velmi dobře. Poučili jsme se z utkání s Jihlavou, kde jsme ledabyle ztratili slušný náskok, a nakonec prohráli. Jsem moc rád, že to tentokrát vyšlo.

Vy jste měl hodně práce především v první polovině zápasu, kdy byl soupeř aktivní a snažil se kombinovat. Jak obtížné pro vás bylo čelit hned na začátku několik velkým šancím Havířova?
Soupeř podle mě na začátku čekal na naše chyby s cílem dát gól z nějakého brejku. Měli tam i situace dva na jednoho, nám se to ale naštěstí vždycky podařilo uhasit. Podíváme se na video a budeme se snažit z těch situací poučit, abychom se do nich pokud možno nedostávali. Když jsme pak přidali čtvrtý a pátý gól, tak Havířov rezignoval a utkání se jen dohrávalo.

Velmi dobrou práci také odvedli obránci, kteří spoustu střel zblokovali. Je to téma, o kterém jste se po posledních zápasech bavili?
Je to tak, trenéři nám tyhle věci v předchozích přípravných duelech hodně vyčítali, protože některé pasáže utkání nebyly vůbec podle našich představ. Jak jsem říkal, jsem rád, že jsme se z toho poučili a musíme si to hlavně přenést do soutěže.

Ve třetí třetině jste čelil samostatnému úniku hostujícího útočníka a udržel čisté konto. Věděl jste, že ho budete chtít do poslední chvíle ustát?
Vlastně ani nevím, plán to nejspíš nebyl. Bál jsem se, aby mi to nedal mezi nohy, protože jsem fakt zůstal dlouho stát. On to ale v poslední chvíli zvedl nahoru a mě to trefilo někam do lapačky. Částečně to bylo i štěstí, protože kdyby mi to dal mezi nohy, tak bych asi nestihl zareagovat.

Odehráli jste poslední přípravné utkání doma. Cítíte s přibývajícími zápasy výkonnostní posun a lepší komunikaci se spoluhráči?
Určitě ano. A hlavně cítím progres na sobě. První zápas s Kometou Brno jsem toho měl dost už od druhé třetiny, trápily mě křeče a byl jsem hodně „vyšťavenej“. Teď i já se cítím daleko lépe, než na úplném začátku přípravy a jsem rád, že můžu klukům na ledě mnohem víc pomoct.