Ostrý test před play-off obstarají Pardubice

ST 19. 2. 2014
Mezi poslední dny olympijských her v Soči vklínili znojemští hokejisté kvalitní zápasový test v přípravě na vyvrcholení sezóny. Na domácím ledě přivítají ve čtvrtek od 18:00 extraligové Pardubice.

Pardubice jsou aktuálně na osmém místě extraligové tabulky. V posledních pěti extraligových kolech je tak čeká na jedné straně boj o udržení v první desítce zajišťující alespoň předkolo play-off, na druhé straně to Východočeši nemají daleko ani do šestice přímých postupujících do čtvrtfinále.

Na jih Moravy by šestinásobný český a československý mistr měl přivézt z velké části kompletní kádr, kvůli zdravotním problémům nepřicestují brankáři Július Hudáček a útočník Petr Sýkora. Obránce Blaž Gregorc je spolu se slovinskou reprezentací na olympiádě v Soči.

„EBEL je kvalitní soutěž, u nás je na okraji zájmu, ale rozhodně ji nepodceňujeme. Naší prioritou je sehrát dobré utkání, aby se hráči dostali do zápasového rytmu, vyzkoušeli souhru v pětkách,“ okomentoval utkání pro oficiální klubový web hcpce.cz trenér Zdeněk Venera.

Jakub Čech
Brankář Jakub Čech se vrátil do Znojma po hostování v Martině

Pardubický kádr čítá spoustu zajímavých jmen. Ofenzivu táhnou Tomášové Nosek a Zohorna, Lukáš Radil či už zmíněný Petr Sýkora. Dobře známý pro znojemské příznivce je obránce Václav Benák, jenž v orlím dresu odehrál čtyři sezóny. Tomu zdatně sekundují Václav Kočí nebo Aleš Píša. Slušnou zápasovou porci v brankovišti zvládá jednačtyřicetiletý veterán Dušan Salfický.

Z kabiny Orlů

Znojmo využilo olympijskou přestávku k vyléčení drobných šrámů a dvoufázovému tréninku před náročným programem následujících dnů. „Dobře jsme potrénovali, nyní už nám před opětovným startem ligy chybí jen zápasová praxe,“ říká znojemský asistent trenéra Milan Navrátil. „Pardubice jsou kvalitní a těžký soupeř. Na konfrontaci s nimi se velmi těšíme,“ dodává.

Hlavní trenér Jiří Režnar by měl mít k dispozici kompletní kádr posílený o brankáře Jakuba Čecha, který už se vrátil z hostování ve slovenském Martině a znovu se připojil k týmu.

Vstupenky

Vstupné na atraktivní duel je stejně jako u dalších přípravných zápasů 55 Kč, majitelé permanentek mají vstup zdarma. „Je to další z výhod pro majitele našich permanentních vstupenek. A ač se jedná o speciální zápas, chceme cenou vstupného vyjít vstříc také ostatním fanouškům," říká manažer Orlů Petr Veselý.

Sestavy z posledních zápasů

Hovi (22. Landsman) – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller, Magovac – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Špaček, Bartoš, Jiránek.
Hudáček – Píša, Kočí, Benák, Zdráhal, Sedlák, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Mozer – Kolář, Zohorna, Tybor – Radil, Nosek, Pianov – Endál, Moučka, Semorád.