Osm dní, pět zápasů! Hokejový maraton startuje doma s Dornbirnem

PÁ 21. 10. 2016
Hokejem nabité období pokračuje! Během následujících osmi dní odehrají znojemští hokejisté hned pět mistrovských utkání, čtyři z nich na domácím kluzišti. Vše odstartuje sobotní zápas s Dornbirnem od 17:30 hodin. Buďte u toho!
» Hvězda soupeře
Dornbirn spoléhá již druhou sezónu na francouzského reprezentačního gólmana Floriana Hardyho

Rakouští buldoci vyrazili o tomto víkendu na trip na sever. V pátek mají na programu utkání ve Vídni a o dvaadvacet hodin později se přesunou za rakouské hranice do českého Znojma. Další den budou přitom ještě pokračovat do Slovinska. V pondělí se totiž střetnou s Lublaní.

"Začátek ligy se nepovedl dle našich představ. Není od věci vydat se nyní na delší trip. Alespoň se ještě více poznáme," říká hlavní trenér Dornbirnu Dave MacQueen. "Budou to těžká utkání, k tomu ještě dlouhé cestování. Už to ale známe z předchozích sezón."

Rakušané odjeli na vícedenní trip posíleni výhrou nad Bolzanem a těsnou porážkou s druhou Vídní. Zatím se jim však nedaří podle představ a pohybují se na dně tabulky. "Chceme podat ty nejlepší výkony a posunout se výše," zní z kabiny.

Podobný plán mají ale i znojemští hokejisté, kteří v úterý přivezli dva body z maďarského Fehérváru. "Musíme bodovat taktéž na domácím ledě a dokončit naši cestu do TOP6," říká před měřením sil kapitán Jiří Beroun. "Soupeře již známe a dobře se připravíme. Náš výkon bude rozhodující."

Poslední vzájemné utkání Orlů s Dornbirnem se datuje před čtrnácti dny. Tehdy byl úspěšnější český celek a dovezl od švýcarských hranic plný počet bodů. Povede se mu uspět i tentokrát? Pokud se nemůžete dostavit do Nevoga Arény, pak je pro vás připraven online stream.

Zajímavostí sobotního utkání je, že na čarách bude hlavním sudím asistovat žena. Natasa Pagonová je jednou ze dvou čárových rozhodčích, které byly nominovány pro letošní ročník EBEL ligy.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
27 18 6 2 1 108:66

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 9. 11.
body 14 11
aktuální forma Fehérvár - Znojmo 3:4p
Znojmo - Lublaň 2:3
Znojmo - Linz 5:2
Vídeň - Dornbirn 3:2p
Dornbirn - Vídeň 2:3
Bolzano - Dornbirn 1:2
nejproduktivnější hráč Radek Číp, 8 bodů (4 + 4) Dustin Sylvester, 10 bodů (4 + 6)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 7 bodů (2 + 5) Kevin Schmidt, 6 bodů (1 + 5)
brankář Patrik Nechvátal (91,4 %) Florian Hardy (89,9 %)
využití přesilovek 11,80 % 9,80 %
úspěšnost oslabení 85,00 % 83,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#21 Miroslav Stolc, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#71 David Nothegger, #86 Natasa Pagonová

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Lakos, Řezníček, Lattner, Stehlík, Biro, McMonagle – Číp, Plíhal, Wronka – Vodný, Pucher, Tomas – Hughesman, Da Costa, Šeda – Beroun, Bartoš, Novák – Györi.
Hardy (Stroj) – Magnan, Schmidt, Caruso, Crawford, Konradsheim, Ban – D´Alvise, Arniel, Siddall – D. Sylvester, Sarault, C. Sylvester – N. Petrik, Achermann, Livingston – Haberl, Häussle, Macierzynski.