Oslabené Znojmo míří na led Dornbirnu

ČT 24. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - Po úterní prohře s Innsbruckem si Znojmo bude chtít spravit chuť v dalším kole proti Dornbirnu a přiblížit se tak postupu do vyřazovacích bojů. Nebude to však mít jednoduché. Do Rakouska odcestovalo bez třech klíčových hráčů. Jak dopadne pátý vzájemný duel Orlů s Buldoky? Skalpují svěřenci Martina Stloukala svého protivníka i popáté? Zápas startuje v 19:15.

Představení soupeře

Rakouskému Dornbirnu náleželo po základní části předposlední místo. Získal pouhých devětadvacet bodů, což je o deset více než poslední Innsbruck a o třicet dva méně než první Vídeň. V úterý sice svěřenci trenéra Dava MacQueena zaskočili Salzburg, když po první třetině vedli 3:0, avšak nakonec získali pouhý bod za prohru v prodloužení. To znamenalo pád na poslední místo kvalifikační tabulky. „Hráli jsme dobře a jednoduše. Samozřejmě nás mrzí ztráta druhého bodu, ale celkově jsme rádi alespoň za ten jeden. Dává nám to motivaci do dalších duelů,“ zní z kabiny Rakušanů.

O víkendu se nováček EBE ligy představí dvakrát doma. Již v pátek přivítá právě Znojmo, se kterým letos nezískal ani bod. „Nebude to jednoduchý zápas. Češi hrají velmi ofenzivní hokej a bruslařsky jsou extrémně silní. V dosavadních duelech jsme hráli nedisciplinovaně, to musíme v pátek zlepšit,“ říká centr Nicolas Petrik.

Nejproduktivnějším hráčem kádru zůstává kanadský forvard Luciano Aquino (14 + 46), který je taktéž nejlepším nahrávačem soutěže. O čtrnáct bodů méně má další Kanaďan Andrew Jacob Kozek (31 + 15). Také mezi obránci to jsou hráči Javorového listu, kdo táhne produktivitu. Konkrétně Michael Henrich (13 + 18) a Jonathan D´Aversa (4 + 22). Zda nastoupí útočníci Daniel Bois (9 + 10) a John Hecimovic (4 + 8) je otázkou.

Mezi tyčemi se Buldoci spoléhají na gólmana Patricka DesRocherse, devatenáctého muže ligy. Kanaďan momentálně drží úspěšnost 90,3%.

Z kabiny Orlů

Znojemskou kabinu sužuje marodka. Do Donbirnu, kam se Orli vydali již ve čtvrtek po poledni, neodcestovali Jiří Beroun, Jan Lattner ani Antonín Bořuta, které trápí chřipka, a mají nasazená antibiotika. „Martin Pláněk má také vysoké horečky, ale chtěl s námi jet, tak uvidíme, jak na tom bude v den zápasu. Dalších deset hráčů je nachlazených. Vypadalo to, že před odjezdem ani nebudeme trénovat,“ konstatuje hlavní trenér Martin Stloukal.

„Ve stavu, jakém se nyní nacházíme, je těžké hrát.“ Z juniorů se trenérům Stloukalovi a Kučírkovi osvědčil bek Jiří Tichý. Ten by si v pátek měl připsat třetí start za A-tým. „Chytat bude Ondřej Kacetl, ale ani on na tom není zdravotně zrovna nejlépe,“ doplňuje trenér.

9. kolo: Dornbirn - Znojmo 4:5
21. kolo: Znojmo - Dornbirn 6:2
28. kolo: Dornbirn - Znojmo 1:6
39. kolo: Znojmo - Dornbirn 4:2

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Ladislav Smetana #3, Thomas Berneker #17
Čároví: Andreas Hütter #73, Martin Smeibidlo #60

Sestavy z posledního utkání

Dornbirner Eishockey Club: DesRochers (Enzenhofer) - Aarsson, Trummer, D´Aversa, Fussengger, Magnan-Grenier, Slivnik, Printz, Henrich - Bois, Feichtner, Glanznig - Häußle, MacMillan, Mitchell - Putnik, Petrik, Kozek - Keith, Wilfan, Aquino.

ORLI ZNOJMO: Landsman (Kacetl) - Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Tichý, Stehlík - Strömberg, Fiala, Jarůšek - Rožník, Bartoš, Beránek - Müller, Šeda, Havlík - Komínek, Pucher, Uram.

Další zápasy 2. kola nadstavby

KHL Medveščak Zagreb - AC-KAC