Orly čeká první zápas na ledě soupeře

ST 5. 8. 2009
<em>Znojmo</em> - Letní Tipsport Hockey Cup začal pro Orly proti Kometě prohrou. Ve čtvrtek 6. srpna to mohou napravit a připsat si do tabulky první body. Čeká je zápas proti extraligovému Zlínu, který má za sebou již dvě přípravná utkání a na led vkročil o týden dříve než Znojmo. Začátek zápasu je naplánován v 17:00 v PSG Aréně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Před startem letní přípravy přibrali Berani do svých řad pět posil. Mezi nimi je také bývalý obránce Orlů Jan Švrček, který je ve Zlíně na hostování. Dále byl kádr rozšířen o útočníky Pšurného, Důrase a slovenského Siváka. V minulé sezóně střežil branku Zlína zkušený Radovan Biegl, který odešel do prvoligového Vrchlabí. Opačnou cestou zamířil odchovanec zlínského hokeje Tomáš Štůrala. Na trenérské lavičce již druhým rokem stojí Zdeněk Venera.

Berani vkročili poprvé na led v pondělí 20. července a svůj první zápas odehráli o deset dní později na domácím ledě proti Slovanu Bratislava. V napínavém souboji nakonec byli úspěšnější hosté, kteří zvítězili poměrem 4:1. Druhé přípravné utkání sehrál Zlín v úterý. Zápas v rámci Tipsport Hockey Cupu byl pro něj úspěšnější. Domácímu Třinci vsítil celkem 9 branek a zvítězil 9:2.

Vzhledem k probíhající rekonstrukci ledové plochy na Zimním stadionu Luďka Čajky hrají zlínští hokejisté všechna domácí přípravná utkání v sousední PSG Aréně, která je omezena kapacitou činící 600 míst.

V minulé sezóně v rámci přípravy zvítězili Orli na ledě Zlína 2:0. V extraligové sezóně skončily všechny čtyři vzájemné duely rozdílem jedné branky. Znojmu se podařilo vyhrát dva zápasy.

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Morava, Hořava, Štach, Tomis, Lattner, Protivný, Zapletal - Havlík, Plášek, Sedlák, Říha, Haman, Beroun, Staněk, Vyletelka, Kýhos, Hradecký, Nesrsta, Svoboda

PSG Zlín: Štůrala - Švrček, Bořuta, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Matula, Galvas - Balaštík, Leška, Rachůnek - Důras, Kollár, Köhler - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Mokrejš, Matějka, F. Čech

Tabulka skupiny D po 1. kole THC

1.  PSG Zlín             1  9:2  3 b.
2.  HC Kometa Brno       1  4:1  3 b.
3.  HC Vítkovice Steel   0  0:0  0 b.
4.  Orli Znojmo          1  1:4  0 b.
5.  HC Oceláři Třinec    1  2:9  0 b.

Další utkání 2. kola THC

Sparta Praha - Plzeň