Orly čeká odveta s Linzem na jeho ledě

ČT 28. 2. 2019
Po polovině nadstavbové části má Znojmo sedmibodový náskok na nepostupové místo. V případě výhry by Orli velmi slyšitelně zabušili na dveře play-off. Podaří se svěřencům Miroslava Fryčera vrátit Linzi porážku na domácím ledě? To se dozvíme v pátek od 19:15.

Linzi se minulý zápas nakonec povedl. Orly zaskočili efektivní jednoduchou hrou, ačkoliv Znojmo svému soupeři nedalo nic zadarmo. Dvoubrankový náskok se Jihomoravanům podařilo ještě dotáhnout, ale následné branky již znojemští hráči smazat nedokázali.

Oba soupeři nyní panují nadstavbové tabulce se třinácti body, za nimi se daleko krčí Dornbirn a Villach. V případě výhry Znojma a zároveň výhry za tři body jednoho z pronásledovatelů by Orli k úplné jistotě play-off potřebovali ještě jednu výhru. I tak ale případná výhra dá znojemským hokejistům více lehčí spánek.

“S Linzem máme vždy dobré zápasy. Musíme být připraveni a nastoupit s velkým nasazením. Od soupeře si chceme dovézt body.“

Miroslav Fryčer (hlavní trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• V minulém zápase uštědřili hráči Černých křídel první porážku Znojmu v nadstavbě, když zvítězili o jediný gól.
  • Nejproduktivnější hráč Znojma Marek Kalus má na svém kontě 58 bodů, na druhé straně ukořistil Dan DaSilva bodů 45.
  • Orli jsou jediným týmem v části bojující o play-off, který má kladné hodnocení vstřelených a inkasovaných gólů (+9).
  • Přímý přenos ze zápasu bude vysílat německá stanice Sky sport.
  • Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#29 Trpimir Piragić, #21 Miroslav Štolc
    Čároví rozhodčí:#96 Elias Seewald, #87 Gasper Jaka Źgonc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO: Lassila – Vainonen, Tejnor, Sedlák, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – McPherson, Stretch, Kalus – Novák, Matuš, Mrázek – Němec, Bartoš, Hlava – Špaček, Bulín, Oščádal.
    EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Brocklehurst, Carle, Kapstad, Rutkowski, Kragl, D´Aversa, Koudelka, Matzka – Lebler, Schofield, Umicevic – Davies, Locke, DaSilva – Kristler, Kearns, Gaffal – Ober, Brucker, Leiler.