Orly čeká extraligová prověrka s Pardubicemi

Aktuální zprávy
NE 17. 8. 2003
Z n o j m o - Poprvé v letošní sezóně se Znojemští orli utkají se soupeřem na stejné úrovni – týmem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, který v úterý zavítá na znojemský led k dalšímu zápasu 2. kola Tipsport Cupu. V něm Východočeši odehráli zatím pouze dvě utkání, přičemž Jihlavu porazili 5:1 a v Prostějově, kam přivezli velmi improvizovanou sestavu, senzačně prohráli 2:3.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Minulý týden se mužstvo Pardubic účastnilo v rámci letní přípravy turnaje ve Švýcarsku, na kterém postupně porazilo Bern, Fribourg, Servette Ženeva a Lausanne a postoupilo do finále. V něm se Perníkáři ocitli opět po roce; loni podlehli týmu Ambri Piotta, letos však byli úspěšnější, když se jim i podruhé podařilo zdolat Bern, a stali se vítězi turnaje.

Tým odcestoval do Švýcarska s velmi širokým kádrem i přesto, že několik hráčů zůstalo doma, zejména kvůli zranění. Turnaje se neúčastnil ani Jiří Dopita, který s Pardubicemi trénuje a existuje možnost, že se s klubem dohodne na smlouvě. Přes léto přibyly do kádru pouze dvě výraznější posily – útočník František Mrázek, jenž přišel z Českých Budějovic a slovenský obránce Peter Podhradský, který strávil poslední rok v zámořské AHL v týmu Cincinnati.

Ten může v sestavě nahradit Michaela Vyhlídala, jemuž disciplinární komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje udělila dvouletý zákaz startu za pozitivní dopingový nález z loňského utkání se Slavií.
Pardubice mají oficiální webové stránky na adrese: http://www.hcpce.cz.