Orli Znojmo Orli Znojmo

Orlokoutky

Orlokoutky

S velkým překvapením a zklamáním musíme konstatovat, že se do soutěže o nejpěknější Orlokoutek přihlásily pouze 2 (slovy dvě) restaurace, které mají své stěny vyzdobeny relikviemi Znojemských orlů. Ani se nechce věřit, že je to skutečně tak. I přesto, že byla soutěž vyhlášena na oficiálních stránkách hokejového klubu, ve vysílání rádia Vranov a na stránkách Znojemska, se nenašlo více odvážlivců, kteří by se chtěli pochlubit zkrášlením svých oblíbených hospůdek. Že by jim v tom zabránil ostych, stud či nechuť prezentovat svá díla na veřejnosti? Využili jsme proto ochoty "šéfů" jediných přihlášených koutků sdělit, co je vedlo k jejich vytvoření.
František Gorčík Prvním je autor nástěnky v Lidovém domě pan František Gorčík. "Nápad udělat nástěnku vznikl asi před dvěma lety. Bylo to především proto, abychom měli my fandové čerstvé výsledky přehledně na očích a také pro informovanost případných nezasvěcených spolustolovníků. Dalším důvodem bylo i zpestření prostředí, ve kterém trávíme svůj volný čas." Nejvíce si na nástěnce pan Gorčík váží brankářské hokejky Ladislava Kudrny s podpisy všech hráčů týmu. "S Láďou jsme byli kamarádi," prozrazuje. "Protože se nás schází u nástěnky čím dál víc a už se tam skoro nevejdeme, budeme se snažit přesunout do koutku vedle výčepu. Nástěnku budeme také průběžně doplňovat dalšími věcmi. Například vlajkou, dresem apod."

Nástěnka v Lidovém domě

Nástěnka v Lidovém domě


Zdeněk Málek Druhý přihlášený koutek se nachází v pivnici restaurace Agora v Příměticích. Tiskový mluvčí Zdeněk "J.R." Málek (mj. bratr stříbrného olympijského medailisty ze Sydney, skeetaře Petra Málka) sděluje: "V naší hospodě jsme udělali koutek už před pěti lety. Byla to tehdy kolektivní práce. Každý sehnal nebo věnoval na zeď, co měl doma a postupně se doplňovaly další relikvie, na ty dražší jsme se i skládali. Začali jsme s nástěnkou, dvěma hokejkami a pár novinovými výstřižky. Dnes už máme problém s místem a musíme vybírat, co se na stěně objeví." Péči o koutek a jeho aktualizaci mají dobře rozdělenou. Pracuje tady referent pro internetové zprávy, novinové výstřižky, aktualizaci výsledků a také nákupčí, jejichž úkolem je přivážet ze stadionů soupeřů vlaječky a puky s emblémy týmů extraligy i jiné upomínky. "Těch si vážíme nejvíce. Sehnat věci z okolí Orlů není problém, ale z jiných extraligových týmů už je to horší. Potíže nám taky trochu způsobilo přejmenování oddílu, nebo spíš změna hlavního sponzora. Do začátku sezóny ale bude všechno, jak má být."

Koutek v Agoře

Koutek v Agoře

To byly první pohledy do oblíbených výčepních místností, kde se schází příznivci znojemského hokeje. Nástěnky a koutky vznikaly jistě s porozuměním, pochopením a podporou majitelů, kteří si uvědomují, že v takto vyzdobených a zkrášlených restauracích se fanouškům líbí a rádi se do nich vracejí. Ve vyhledávání a představování dalších budeme určitě pokračovat. Pokud o nějaké víte, dejte nám vědět na adresu redakce@hcorli.cz nebo na tel. 0732 122 040.