Orlím zrakem: přípravný zápas ZNO - ZLN

ČT 26. 8. 2004
Z n o j m o - Po dvou zápasech s předními týmy slovenské extraligy, které skončily pro Znojmo velice odlišnými výsledky, se přijede na led Hostan arény opět představit mužstvo z české nejvyšší soutěže. Duel bude mít zvláštní nádech už jen proto, že se jedná o loňského mistra HC Hamé Zlín. Medvědi již odehráli v přípravě jedenáct zápasů, z toho tři na Rona Cupu v Trenčíně, na němž obsadili třetí příčku, a tři na Memoriálu P. Zábojníka ve Zvolenu, kde skončili druzí. Celková bilance vyznívá v jejich prospěch: 6 výher, 2 remízy a 3 prohry.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Přes léto došlo v týmu Zlína k mnoha změnám. Útočné řady opustili zkušení Rostislav Vlach, Tomáš Kapusta, dále Miroslav Hlinka, Erik Weissmann a Ondřej Veselý. Z hostování v Českých Budějovicích se nevrátil Ivan Rachůnek, který zamířil do Znojma. Žluto-modrý dres už nebudou oblékat ani obránci Jan Dlouhý a Petr Macholda. Novými posilami pro příští ročník extraligy jsou obránci Lukáš Galvas a junior Martin Lučka a útočníci Jaroslav Kristek, Miroslav Kováčik a mladíci Pavel Kubiš s Martinem Stejskalem.

V mužstvu zůstali oba brankáři, Igor Murín a ex-Orel Martin Altrichter, na nichž budou trenéři Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík stavět. Pokud v zámoří nedojde k dohodě mezi NHL a hráčskou asociací NHLPA, budou za Medvědy nastupovat Roman Hamrlík z New York Islanders, Petr Čajánek ze St. Louis Blues a Martin Erat z Nashville Predators. V tomtéž případě by však zlínský dres neoblékl starší z bratří Rachůnků Karel, jenž je domluven se Znojmem. Zlínští pomýšlejí na obhajobu titulu, i když určitě sami vědí, že to nebude jednoduché.

Orli by měli nastoupit s Petrem Přikrylem v brance, zraněné koleno stále nepustí na led útočníka Kucharčíka. Na hostování do 1. ligy již dříve odešli Hradecký, Mikulík a Burian, brzy tak učiní i Šmach, jehož si zamluvila Kometa Brno. Utkání začíná tradičně v 17.30 hod.

Přehled vzájemných zápasů