Orlím zrakem: 8. kolo SLA - ZNO

PO 11. 10. 2004
Z n o j m o - Dvanáct extraligových týmů bude mít v úterý volno, pouze mužstvo Znojma vyrazí do hlavního města, aby tam sehrálo odložený zápas 8. kola proti Slavii Praha. Loňský finalista se po nedělní výhře 5:3 ve Vítkovicích vyšplhal se 17 body už na pátou příčku, zatímco Orly porážka v Pardubicích odsunula na jedenácté místo. Na Slavii však ztrácejí pouze čtyři body a každé další kolo může s tabulkou výrazně zamíchat.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Sešívaní v uplynulé sezóně obhajovali mistrovský titul z roku 2003 a chyběl jim k tomu jenom krůček. V play-off nejprve v dramatické sérii vyřadili na nájezdy v sedmém rozhodujícím utkání Společenstvo orlů a poté v semifinále Spartu. Nestačili pouze na zlínské Medvědy, kteří se stali mistry.

Jako každé mužstvo, tak i Slavia si klade za cíl letošní sezóny postoupit do play-off a v něm se dostat co nejdále. Trenér Vladimír Růžička ví, že to bude chtít stoprocentní nasazení a poctivé výkony všech hráčů. To právě zřejmě chybělo v letní přípravě, když Slávisté z celkového počtu třinácti zápasů (včetně turnaje Mercure Cup) pouze třikrát vyhráli, jednou remizovali a devětkrát prohráli.

Kádr doznal přes léto několika změn. Už průběhu sezóny 2003-04 odešel na hostování do Plzně brankář Málek, který se zpět nevrátil, ale zamířil do ruského Magnitogorsku. Odešli také gólmani Hronek se Šmídem, obránce Kuntoš ukončil kariéru a Houdek nastupuje za Třinec. V mužstvu už nejsou ani útočníci Ivan, Míka a Klepiš. Zadní řady naopak posílil Boris Žabka, do útoku se vrátil Radek Duda a Aleš Krátoška. Ten ovšem v průběhu rozjeté soutěže zamířil na dvouměsíční hostování do Karlových Varů.

Ani vedení Slavie nezahálelo a dohodlo se s několika hráči NHL, kteří budou v týmu působit během lock-outu. Jedná se o důrazného obránce Tomáše Kloučka z Atlanty a útočníky Josefa Vašíčka z Caroliny, Jozefa Stümpela z Los Angles a jeho spoluhráče Žigmunda Pálffyho. Ten však bude zhruba na měsíc uvolněn do svého mateřského klubu, slovenské Skalice. Nejčerstvější posilou týmu, jehož zakotvil v Sazka Areně a v Edenu už bude pouze trénovat, je další reprezentační útočník Tomáš Vlasák, který ukončil angažmá v ruském Omsku.

Znojemští orli postrádají ve své sestavě obránce Soudka a útočníka I. Rachůnka a brankáře Přikryla. V Pardubicích nenastoupil ani centr Kucharčík. Mužstvo se jistě bude na trénincích více zaměřovat na přesilovou hru, která se jim v posledním utkání vůbec nedařila. Dalším neduhem je neproměňování šancí a také nedisciplinovanost.

Přehled vzájemných zápasů