Orlím zrakem: 23. kolo ZNO - VIT

ČT 18. 11. 2004
Z n o j m o - Situace ohledně umístění v tabulce ani v počtu bodů se u týmu Znojemských orlů po prvním zápase po reprezentační pauze nezměnila. Pouze v kolonce utkání prohraných v normální hrací době se počet zvýšil na čtrnáct, neboť Znojmo podlehlo v úterním kole mistrovskému Zlínu 1:4. V souvislosti s tím se upravila i gólová bilance, jejíž pravá část se blíží hrozivému počtu osmdesáti obdržených branek během dvaadvaceti zápasů. Páteční domácí soupeř Orlů, HC Vítkovice, je na tom o dvě příčky, osm bodů a pětadvacet inkasovaných gólů lépe.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Aby statistických údajů ještě nebylo dost, mají Severomoravané o jeden zápas méně, neboť jejich televizní utkání s Karlovými Vary bylo před dvěma týdny přeloženo na leden kvůli střevní chřipce západočeského mužstva. Vítkovičtí však na rozdíl od Znojemských v posledních šesti zápasech třikrát zvítězili a vytěžili z nich celkem deset bodů a naposledy porazili Třinec 4:3 v prodloužení. Ke zlepšené hře jim pomohla i změna trenérů. Místo dvojice Svozil – Tomášek a dočasného kouče Trličíka se k týmu po několika letech vrátil zahraničními úspěchy ověnčený Vladimír Vůjtek, který tak znovu trénuje svého syna. Doplnil ho lodivod znojemské juniorky z minulé sezóny Miloš Holaň, jenž předtím trénoval ostravskou Sarezu, ale nabídce z extraligy neodolal.

Znojmo také změnilo trenéry, ti si svou premiéru, resp. obnovenou spolupráci na střídačce Orlů jistě představovali jinak. Tým sice dokázal Zlínu vstřelit první gól, další početné šance už se mu však nepodařilo proměnit a naopak inkasoval, zejména v přesilových hrách Medvědů. V pátek v 17.30 proti Vítkovicím se koučové Hořava s Votrubou představí také domácímu publiku a budou se spolu se svými svěřenci chtít předvést v co nejlepším světle. Sami dobře vědí, že zlepšení nepřichází ze dne na den, důležitá je trpělivost, úsilí, vůle a psychická odolnost hráčů. Podstatným faktorem ovlivňujícím úspěšnost je také podpora a vytrvalost fanoušků.

Přehled vzájemných zápasů