Orli znovu v akci! Cesta vede na led druhé Kopřivnice

PÁ 6. 1. 2023
Znojemští hokejisté se po dlouhé pauze opět objevili mezi ligovými mantinely a ve středečním duelu zvítězili ve Velkém Meziříčí. Také svůj druhý zápas v novém roce odehrají Orli v roli hostujícího celku, tentokrát zajíždí na led Kopřivnice, tedy dosud jediného soupeře, který je dokázal porazit. Utkání startuje v sobotu od 17:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Pro Kopřivnici se bude jednat o vůbec první utkání roku 2023. Naposledy se svěřenci hlavního kouče Ladislava Majkuse představili v předvánočním ligovém duelu 21. prosince, kdy prohráli 2:3 na ledě Havířova. Pro tým sice šlo o druhou porážku v řadě, do hry však nastupoval v hodně okleštěné sestavě s patnácti hráči, z toho jen se čtyřmi beky na soupisce.

Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti body (8 + 22) Matěj Mach, nejlepším střelcem zase s třinácti přesnými zásahy Michal Velecký. V brankovišti dostává největší prostor Andreas Kubáň (89,87%), záda mu kryje Jan Baldik (87,5%). Podle klubového webu Kopřivnici stále trápí marodka i omluvy hráčů – nově se na soupisce neobjeví ani již zmiňovaný Mach, který si plní reprezentační povinnosti na univerziádě.

Orli vstoupili do nového kalendářního roku poklidným vítězstvím 4:0 na ledě Velkého Meziříčí. O dva góly v utkání se postaral útočník Petr Beránek, na jeden navíc přihrával, gólman Dominik Groh si připsal již čtvrté vychytané čisté konto v sezoně. Znojmo tak úspěšně zvládlo premiérový duel bez svých tahounů Tomáše Svobody a Jana Hrušky, kteří byli na měsíc zapůjčeni Pardubicím do CHANCE ligy. Svůj první start za A-tým si tak mohl připsat další útočník Max Kotrba.

Znojemští se s Kopřivnicí utkali v letošním ročníku již dvakrát, nejdříve na ledě moravskoslezského týmu jasně dominovali v poměru 10:0, ovšem následná odveta na jihu Moravy bylo o něčem zcela jiném. Orli v domácím prostředí zaškobrtli a přišla zatím jediná bodová ztráta, kdy se v prodloužení postaral o vítězství soupeře Šimon Pavlík.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Filip Čech
Čároví rozhodčí:Pavel Mikšík, Radek Jurčík

Sestavy z posledních zápasů

Orli Znojmo:Groh – Stránský, Jenáček, Tejnor (A), Kloz (A), Zukal, J. Sedláček, Mareš, Remta – Kotrba, Köver, Beránek, Nižnikov, O. Svoboda, Čermák, Sklenář, Adámek, Špaček, Pigl, Šťovíček (C).
HC ISMM Kopřivnice:Baldik – Marek, Bail, Bartošák, Már – Velecký, Fojtík, Suchý (A), Pindel (A), Indrst, Urban, Barčák, Pargač, Sluštík (C), Mach.