Orli zaostří na led lídra soutěže z Grazu

SO 1. 12. 2018
Bodově velmi vydařený měsíc listopad je sice za námi, ale pro Orly se otevírá nová výzva. Zápasy napěchovaný prosinec, v němž se znojemští borci rozjedou mezi mantinely k ligovému duelu hned desetkrát! První díl z této porce ukrojí v neděli již od 16:00 na ledě Grazu.

Graz – vedoucí celek EBEL. Štýrský klub ukazuje v této sezoně své hokejové umění měrou vrchovatou. Po méně vydařených letech tak mohou být fanoušci opět nadšeni. Jak by také ne... “Devětadevadesátky“ se dlouhodobě pohybují na vrcholu tabulky, momentálně na její samotné špici. K tomu jim dopomohlo páteční zaváhání Klagenfurtu, ale hlavně domácí výhra nad Vídní v poměru 4:2.

Top zbraní Grazu jsou přesilovky, které mají punc toho nejlepšího v celé lize. Jejich úspěšnost bezmála 30 % děsí soupeře. Nejlepším střelcem týmu je ve Znojmě dobře známý Colton Yellow Horn (14 přesných tref). Navíc si tým kolem kanadského kouče Douga Masona udělal z domácího kluziště doslova nedobytný hrad – bodoval ve všech dvanácti zápasech! (z toho pouze jedna prohra až v prodloužení s Bolzanem) „Znojmo vyhrálo v poslední době hodně zápasů, je to velmi nebezpečný tým. Musíme být dobře psychicky připraveni,“ přemítá před nedělní hrou trenér.

Dva letošní vzájemné duely týmů vyzněly lépe pro Graz. V tom prvním došlo k divoké přestřelce, při níž padlo 13 gólů, a po prodloužení zvítězili Rakušané. Ve znojemské odvetě jsme byli svědky jen čtyř gólů, všechny z nich však byly nasázeny do kasy Orlů.

Nevydařená čtyřminutová početní výhoda na startu pátečního utkání s Dornbirnem jakoby urazila pověstné “hokejové štěstí“. Hosté poté Orlům gólově utekli, z brány se po rychlých trefách odporoučel i jinak výtečný Teemu Lassila, a když už se podařilo srovnat krok, přišel rozhodující smolný zásah. Kouč Miroslav Fryčer měl po utkání jasno: „Prvních deset minut bylo hodně špatných. Celkově se ale klukům nedá nic upřít. Bojovali až do konce a snažili se to urvat.“ Hlavní trenér se také vyjádřil k vystoupení střídajícího Halásze: „Svým výkonem si řekl o to, že v neděli bude stát v bráně. Lassila předvedl skvělé výkony a jen díky němu jsme tam, kde jsme. Má také nárok si zaslouženě odpočinout,“ osvětlil své nejbližší kroky trenér.