Orli zahájí nový ročník EBEL v Salzburgu

Aktuální zprávy
PÁ 22. 6. 2012
<em>Znojmo, Vídeň</em> - Druhá sezóna v mezinárodní Erste Bank lize začne pro znojemské hokejisty zostra. V pátek 7. září je čeká cesta do Salzburgu, o dva dny později přivítají na domácím ledě Klagenfurt. Na Štěpána bude Znojmo doma hostit úřadujícího mistra Linz, Nový rok přinese bitvu s Medvědy ze Záhřebu. Základní část končí 20. ledna, po ní následuje stejně jako loni nadstavba.

Při absenci Jesenice a vstupu rakouských celků Innsbrucku a Dornbirnu se v lize letos představí dvanáct celků, odpadají tedy volné dny pro jeden tým v každém kole. V základní části odehraje každý tým 44 utkání, následovat bude podobně jako loni nadstavbová část, v níž se tabulka rozdělí na horní a spodní polovinu.

Lepší šestice bude mít postup do play-off zajištěn a rozdá si to mezi sebou jen o umístění, spodních šest klubů se utká o zbývající dvě postupová místa. Play-off začíná 24. února, nový mistr bude znám nejpozději 12. dubna, kdy je na programu případné sedmé finále.

Letošní sezóna nabídne hned několik zpestření v podobně netradičních duelů, u žádného z nich ale znojemský klub bohužel nebude. Podobně jako loni se chorvatský Medveščak chystá hostit šest duelů ve velké multifunkční Areně Zagreb, tři v listopadu a tři v lednu. Navíc v polovině září přivítá Lublaň a Vídeň v historickém amfiteátru v Pule (více zde).

Unikátní program pro letošní ročník připravila také Lublaň, která chystá na 21. prosince venkovní zápas proti Klagenfurtu a na začátku ledna přivítá tři celky ve zbrusu nové Areně Stožice, kde se letos na jaře konalo mistrovství světa divize I.

Přehled zápasů Orlů v základní části najdete zde, kompletní rozpis ligy pak zde.