Orli vyrazili na sever

Aktuální zprávy
NE 24. 2. 2008
<em>Znojmo</em> - V neděli o půl dvanácté vyrazil autobus se znojemskými hokejisty k prvnímu utkání předkola play off do Třince. Po krátkém rozbruslení následovalo balení, rychlý oběd a odjezd. Na Orlech bylo vidět, jak se na vrchol sezóny těší, sršeli dobrou náladou, ale i odhodláním poprat se o postup. Po sérii zranění a nemocí odcestovali v kompletní sestavě, samozřejmě bez Jiřího Trvaje a taky bez Aleše Padělka.
Trenér Václav Sýkora při posledním telefonátu před odjezdem

Jeho absenci zdůvodnil trenér Václav Sýkora: „Nepojede Aleš Padělek. Je to velice krátká doba po jeho zranění, nemá natrénováno, není úplně připraven. V posledním zápase v Třinci nastoupil jen proto, že nás bylo hrozně málo. Jako třináctý útočník jede Tomáš Čachotský.“ I na trenérském duu byly vidět emoce: „Těšíme se, samozřejmě. Moc se těšíme! Šli jsme za tím celou sezónu, konečně se to může zrealizovat. Jsem přesvědčený, že i mužstvo se těší a chce být úspěšné. Cítím určitý pocit napětí, to by bylo špatné, kdyby to nebylo. Je to vyvrcholení sezóny a jsme hrozně rádi, že ho můžeme hrát.“ Jeho asistent Pavel Hynek dodal šibalsky: „Nejlepší taktika je žádná panika.“

Při nastupování do autobusu vyjadřovali hráči své pocity. Všichni tvrdili, že se na zápasy těší, leckdo přidal i další bonmot. O několik názorů se s vámi podělíme:

Radim Tesařík: „Nálada je dobrá, těším se.“

Richard Jareš: „Samozřejmě se těším, celou sezónu jsme se těšili a konečně je to tady.“

Na cestu je potřeba naložit mnoho kil materiálu

Radek Procházka: „Sluníčko svítí, je pěkný den, snad bude i pěkný večer.“

Martin Růžička: „Je to úplně jiná soutěž než celý rok liga. Zdravá nervozita je, ale že by mě to nějak svazovalo, to ne. Musíme si věřit, oba týmy jsou kvalitní a budou rozhodovat maličkosti.“

Pavel Mojžíš: „Manželka mi popřála štěstí a řekla, abych byl hodnej. Konečně se bude o něco hrát.“

Tomáš Demel: „Celý rok jsme bojovali, nakonec jsme si to vybojovali, tak se na play off hodně těšíme. Chceme vyhrát!“

Roman Erat: „Špenát se strašně těší na play off. Nejvíc na to, jak postoupíme. Těším se, že přijde spoustu lidí, že nás povzbudí a vůbec na všechno kolem toho play off. Je to úplně něco jiného než základní část.“

Jediným naoko vážným mužem byl vedoucí mužstva Lubomír Urbánek. Byl sdílný, jako vždy: „Už jsem několikrát řekl, že se k ničemu vyjadřovat nebudu.“

Radek Haman odjížděl v dobré náladě

Úplně opačně reagoval Radek Haman. Na dotaz, jestli bude zase spát s Jirkou Dopitou, odvětil se špatně hranou vážnou tváří: Budu, bohužel. Už jsem se tak těšil, že bude letos klid a ono se to zase takhle po…“ Noci strávené s Dopim se evidentně obával: „Nevím, co si na mě letos vymyslí. Jsem mladší, tak mu musím sloužit, jsem jeho otrok. Kvůli němu jsem musel loni jít na operaci s nosem, protože do mě celou noc kopal a vymýšlel si, že prý chrápu. Na tu operaci jsem šel opravdu jen kvůli němu, jinak bych na ni nešel. Já jsem žádný problém neměl, to on měl furt nějaký problémy.“ V zápětí na chvíli přešel do vážnějšího tónu: „Na play off jsme se těšili a navíc, když jsme se tam dostali na poslední chvíli, je to takové lepčejší.“ Hned se ale opět uvolnil: „Věřím, že postoupíme dál, to bysme tam jinak ani nejeli. Je nádherně, mohli bysme jít na zahrádku hrabat listí, to by byla pohoda. Je ale lepší hrát play off, listí počká, nikam neuteče a my si prodloužíme sezónu.“

Vzhledem k tomu, že Jiří Dopita se k týmu přidal až cestou v Olomouci, nedozvíme se, co na Hamanovy „stížnosti“ říká druhá strana.

Malá fotogalerie z odjezdu