Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli vyrážejí na trip do Alp. První zastávkou bude Dornbirn

Orli vyrážejí na trip do Alp. První zastávkou bude Dornbirn

Znojemští hokejisté vyrazili na jihozápad Rakouska, kde je v rozmezí necelých dvaačtyřiceti hodin čekají hned dva zápasy. Prvním soupeřem bude v pátek od 19:15 Dornbirn.

Tým z rakousko-švýcarských hranic začal svoji devátou sezónu v mezinárodní ICEHL překvapivě dobře. Po desíti zápasech je na čtvrtém místě v tabulce s tříbodovým náskokem na šesté Znojmo. V posledním kole podlehl Innsbrucku 4:5 v prodloužení.

V loňském ročníku skončili "buldoci" ve čtvrtfinále play-off, kam se probojovali z kvalifikační skupiny. Vyřazovací boje se Salzburgem rozjeli bravurně, když pro sebe získali první dva zápasy. Další výhru však již nepřidali a do semifinále šel Red Bull.

Jihomoravané budou chtít v Dornbirnu odčinit prohry z posledních dvou zápasů, které znamenaly propad na šestou příčku v tabulce. Zároveň touží vylepšit si statistiku na venkovních kluzištích. Z pěti utkání totiž vyhráli pouze v Grazu.

Zajímavosti

  • Na soupisce Dornbirnu nalezneme českého útočníka Vladimíra Růžičku, syna bývalého trenéra české hokejové reprezentace. Růžička se rozhodl pro angažmá v mezinárodní lize v létě a momentálně má na svém kontě šest kanadských bodů (2 + 4).
  • Hned čtyři z deseti zápasů Dornbirnu muselo rozhodovat prodloužení nebo samostatné nájezdy. Dvakrát se radovali Rakušané, dvakrát naopak soupeř.
  • V tabulce ligové produktivity bychom nalezli hráče Dornbirnu až na třiadvacáté příčce. Je jím Kevin Hancock s devíti body (5 + 4).
  • Znojmo a Dornbirn se střetly naposledy 29. února 2020. Orli tehdy doma vyhráli 5:3. O necelý měsíc dříve však v Rakousku prohráli 1:2.
  • Znojmo je druhým nejtrestanějším týmem v lize. V bránění oslabení mu s úspěšností 81,8 % náleží čtvrtá pozice.
  • Orli zůstávají spolu s Lublaní nejproduktivnějšími týmy v lize. V průměru vstřelí 3,9 branky na zápas.

Stream ze zápasu bude možné sledovat na stránkách ligy – ice.hockey.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Nikolić M., Virta
Čároví rozhodčí:Basso, Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Dornbirn Bulldogs:Madlener (40. Herzog) – Cuma, Vandane, Ross, Gröndahl, Suhonen, Spencer, Matzka, Kutzer – Macierzynski, Häussle, Schwinger – Beck, Hancock, Padakin – Antonitsch, Růžička, Jevpalovs – Kandemir, Zitz, Pöschmann.
TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Stránský, Younan – Svoboda, Němec, Luciani – Fejes, Zubov, Brittain – Gorčík, Prokeš, Matuš – Kvasnica, Köver, Oščádal.

Související články