Orli vyjíždí na extraligovou Slavii

ST 21. 8. 2013
<em>Znojmo</em> - Letní příprava je v plném proudu a Orli se chystají na další výjezd. Tentokráte zavítají na led pražské extraligové Slavie Praha. Pro Znojmo je to předposlední venkovní utkání před začátkem dlouho očekávaného nového ročníku EBEL. Jak dopadne souboj mezi celky zastupující rozdílné nejvyšší soutěže? Napínavé utkání začíná ve čtvrtek v 18:00.

Představení soupeře

Slavia, pražský hokejový klub založený v roce 1900, je již obdivuhodných dvacet let stálým účastníkem české hokejové nejvyšší soutěže. Pohár pro mistra české extraligy její hráči zvedli nad hlavu dvakrát. Poprvé v sezóně 2002/2003 a poté o tři roky později.

⇒  Wharton dříve oblékal i dres Znojma

V loňské extraligové sezóně Slavia ve čtvrtfinále s přehledem porazila Kladno a postoupila až do semifinále, kde narazila na ambiciózní Plzeň. Po dlouhé sérii nakonec podlehla 2:4 na zápasy.

Před začátkem sezóny tým kouče Vladimíra Růžičky posílil. Do svých řad přijali obránce z Komety Brno Juraje Valacha, plzeňského brankáře Adama Svobodu a libereckého beka Davida Šticha. Na soupisce také přibylo jméno dobře známé znojemským fanouškům, a to Kyle Wharton.

Pražský celek, co se týče přípravných zápasů, prohrál pouze jedinkrát, a to hned v úvodním duelu s Bratislavou 1:2. Doposud poslední přípravné utkání sehráli sešívaní s Mnichovem. Českému zástupci se dařilo mnohem lépe a domácí fanoušci se mohli radovat z výsledku 5:1.

Poslední vzájemné utkání

Naposledy se Orli se Slavií utkali před rokem rovněž v rámci přípravného zápasu. Štěstí nejprve stálo na straně hostujícího Znojma, ale brzy se hra obrátila ve prospěch Pražanů. Po dvou rychlých gólech se Slavia dostala do čela. Vedení jí vydrželo až do konce utkání, které nakonec skončilo za stavu 4:2.

Z kabiny Orlů

Znojmu se v minulém domácím přípravném zápase proti polskému soupeři dařilo. Jasterzębie Orlům i přes veškeré snahy podlehlo 2:5. Ve znojemské sestavě chybělo několik hráčů, kteří své místo na soupisce ještě nemají zcela jisté. „Do hry nenastoupili Magovac, Kilnar a Novák. Jsou mladí a o své místo v kádru se ještě musí poprat," dodal po utkání znojemský trenér Jiří Režnar.

„Do zápasu musíme vstoupit zodpovědně. Od začátku musíme hodně bruslit. Chceme hrát jednoduchý a důrazný hokej," plánuje boj na Slavii kouč Režnar. Proti soupeři se mezi tři tyče opět postaví pohotový Richard Ullberg.

Sestavy z posledního utkání

HC Slavia Praha: Furch – Štich, Kadlec, Holub, Kolařík. Wharton, Valach, Beňovič, Knot – Tomica, Růžička, Bednář – Krenželok, Jelínek, Stránský – Sklenář, Klhůfek, Doležal – Poletín, Žejdl, Micka.

ORLI ZNOJMO: Ullberg – Thomas, Štach, Pavlikovský, Lattner, Bořuta, Sova, Krejčiřík, Šťáva – Rožník, Fiala, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Špaček, Bartoš, Müller.