Orli vyjeli na led, trenérům se hlásilo přes třicet hráčů

Aktuální zprávy
PO 19. 7. 2010
<em>Znojmo</em> - Nejchladnější den posledního parného červencového období přinesl odpovídající kulisu pro první kontakt znojemských hokejistů s ledem. Dvoutýdenní volno po dlouhé suché přípravě skončilo, hráči v pondělí poprvé nazuli brusle a seznamovali se s výstrojí, ledem i spoluhráči. K týmu se připojilo množství nových tváří, většina ze širšího kádru extraligového Třince, které budou v následujících dnech bojovat o místo v sestavě.

Před pátou hodinou odpolední se na novou ledovou plochu znojemského zimního stadionu vydalo celkem 34 hokejistů, kteří pod vedením Karla Soudka, Milana Kastnera a Karla Vaňka během následujících devadesáti minut absolvovali první trénink na bruslích. Hráči do pole byli barevně rozděleni do šesti pětek, v brankách se postupně střídali pod vedením trenéra Jaroslava Kameše čtyři muži s maskou.

Konkurenci a boj o místa v sestavě vytvořil avizovaný příchod nových hráčů, kteří se nevešli do kádrů extraligových mužstev. Ve Znojmě tak minimálně pro následující dva týdny zakotvili brankář Martin Štefl, obránci Jakub Kania, Milan Dóczy, Tomáš Petráček a útočníci Zbyněk Hampl, Lukáš Mičulka, David Ostřížek, Jakub Orsava, Erik Hrňa, Robin Soudek, Martin Podešva a Rostislav Marosz. Poslední dva jmenovaní se do přípravy zapojí až příští týden, Robin Soudek se na začátek sezóny znovu přesune do zámořské juniorské soutěže.

⇒  První trénink Orlů

Devět z dvanácti nových jmen pochází z širšího kádru třineckých Ocelářů, s nimiž znojemský klub navázal spolupráci, a může tak využít služeb jejich hráčů, z nichž většina v nedávné době prošla mládežnickými reprezentacemi. Asi nejznámější postavou z nově příchozích hokejistů je pak Martin Štefl, bývalý brankář extraligových týmů Vsetína a Sparty, který poslední sezónu odchytal ve slovenské extralize v dresu Spišské Nové Vsi.

Na ledě se Orli představili v těchto barevných řadách:
brankáři: Luboš Horčička, Michael Panec, Ondřej Kacetl, Martin Štefl
bílá: Lubomír Štach, Tomáš Kolafa, Adam Havlík, Radek Haman, Jiří Beroun
černá: Jiří David, Jan Lattner, Karel Plášek, Tomáš Hradecký, Zdeněk Kubica
červená: Tomáš Klimeš, Martin Pláněk, Aleš Staněk, Vladimír Říha, Richard Jarůšek
modrá: Tomáš Petráček, Jakub Stehlík, Peter Sojčík, Tomáš Vyletelka, Jan Česnek

Žlutou a zelenou formaci tvořili nově příchozí hráči z Třince spolu s Robinem Soudkem a Tomášem Komínkem z orlí juniorky.

⇒  Karel Soudek udílí pokyny

„Dnes to byl seznamovací trénink. Těžko se dá nějak hodnotit, protože led nebyl dobrý a hráčů bylo hodně, s jejich nasazením jsem ale spokojený,“ řekl hlavní trenér Znojma Karel Soudek. Hráči na ledě převážnou dobu zkoušeli cvičení s pukem, jednotlivé formace si rovněž v krátkých intervalech zahrály proti sobě. „K nějakému výběru a zužování kádru dojde během následujících tří týdnů,“ prohlásil Soudek.

Spolu s týmem absolvoval zátěž také Karel Plášek, jenž se do letní přípravy zapojoval postupně po zlomenině ruky, kterou utrpěl v dubnu při svých startech v extraligovém play off za Vítkovice. „Cítím se úplně hrozně. Ty první tréninky po dovolené jsou pokaždé stejné. Ale musíme si tím projít, trvá to tak týden a pak už to bude dobré,“ hodnotil krátce po odchodu týmu do kabiny.

„Ruka už je uzdravená, ale pořád slabá. Musím zaposilovat a vrátit ji tam, kde byla. Teď ji mám tenoučkou jako párátko,“ smál se zkušený útočník, který má za sebou dlouhé týdny a měsíce pomalé rekonvalescence. „Chodil jsem na rehabilitace a ruku rozcvičoval, měl jsem zatuhlé klouby. Teď už ji jen zesílit a bude to dobré,“ věří.

V následujících dnech čeká na tým zátěž v podobě dvoufázových tréninků, nikdo jiný prozatím led na znojemském zimním stadionu využívat nebude. Příští týden se přidají také junioři, ve čtvrtek 29. července je na programu premiérový přípravný zápas doma s Havlíčkovým Brodem.