Orli uzavřou domácí sérii bitvou s Dornbirnem

Naši soupeři
ČT 18. 11. 2021
Znojemští hokejisté se počtvrté za sebou představí před domácími fanoušky. V předchozích dvou zápasech nedokázali bodovat, proti Dornbirnu tak mají ideální šanci napravit si tuto nelichotivou bilanci. V honbě za vítězstvím budou potřebovat i vaši podporu. Úvodní buly pátečního duelu bude vhozeno v 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Rakouský tým se po slibném startu do soutěže, kdy po deseti kolech okupoval čtvrtou příčku, začal velmi trápit. Velkou noční můrou je pro Dornbirn nepěkně vypadající sedmizápasová série proher, během níž získal pouhé dva body za dvě porážky až v prodloužení. Do této sady započítáváme i souboj právě se Znojmem, který Buldoci nezvládli a na svém ledě kapitulovali v jasném poměru 1:5. Není tak divu, že mužstvo se momentálně nachází až na desáté příčce ligové tabulky.

Svůj předchozí zápas odehráli Rakušané téměř před dvěma týdny, v sobotu 6. listopadu podlehli Grazu 3:4. Autorem jednoho z gólů v tomto duelu byl také finský útočník Jesse Saarinen, jenž v tandemu s Kanaďanem Kevinem Hanckokem tvoří nejproduktivnější dvojici klubu (oba 6 + 6), i když s dvanácti body patří až na konec páté desítky bodování soutěže. Nejlepším střelcem Buldoků je s osmi přesnými zásahy Nikita Jevpalovs. V bráně se o porci odchytaných minut téměř rovným dílem dělí Lukas Herzog (89,8%) a David Madlener (85,1%).

Znojemští hokejisté odehráli svůj první zápas pod nově doplněným trenérským vedením. Proti lídrovi tabulky z Lublaně vedli po druhé třetině 2:0, ve třetím dějství ale přišel neodpustitelný kolaps doplněný pěti inkasovanými góly, a z dobře rozjetého zápasu nezbylo zhola nic. „Do prvního inkasovaného gólu jsme dodržovali přesně to, co jsme chtěli. Pak jsme ale dostali gól a všechno šlo o 90 % dolů. Čekali jsme jen na smrt a ta bohužel přišla,“ zhodnotil duel autor úvodní trefy Vojtěch Němec.

Kanadský kouč Glen Hanlon tak sice nezažil vítěznou premiéru na znojemské střídačce, z výkonu svých svěřenců si ale vzal i pozitiva: „Líbilo se mi naše nasazení, dali jsme do toho velké úsilí. Byl to první zápas, kde jsme se snažili dodržovat některé nové věci. A bude chvíli trvat si je zažít.“ Do sestavy Orlů se také vrátil gólman Pavel Kantor a delší dobu zraněný Filip Ahl.

Zajímavosti

• V dresu Dornbirnu nelze opominout jméno Vladimíra Růžičky, který si v šestnácti startech připsal 10 kanadských bodů za dva góly a osm asistencí.
  • Anthony Luciani, nejlepší střelec ligy, bodoval již v osmi zápasech za sebou.
  • Orli zvítězili nad Dornbirnem v osmi z deseti posledních vzájemných měření sil.
  • Znojmo stále patří k nejnavštěvovanějším týmům soutěž, jeho domácí zápasy sleduje v průměru 2547 diváků.