Orli se vrací po reprezentační přestávce. Vyloupí Linz?

PO 10. 2. 2020
Znojemští hokejisté se po deseti dnech představí v EBEL. V úterý od 19:15 je čeká třetí duel nadstavby, o body se porvou na cizí půdě v Linzi. Na jeho ledě by se již mohla představit nová posila do obrany, kterou se v průběhu reprezentační přestávky stal devětadvacetiletý Kanaďan Brandon Burlon.

Orli po základní části odehráli dva zápasy, ani z jednoho nevyšli bodově na prázdno. Nejprve před vlastními fanoušky padli s Fehervárem po prodloužení 2:3, o dva dny neuspěli ani v pozici hostujícího výběru v Dornbirnu, kde se jim sice podařilo srovnat na 1:1, podruhé v řadě však obdrželi gól v pětiminutovém nastavení. V současné době se tak se šesti body ocitají na první nepostupové příčce, na třetí tým nadstavby Fehervár ovšem ztrácí jediný bod.

V lepší pozici je na tom Linz. Aktuálně druhý výběr má na kontě devět bodů a dělí se o prvenství s Villachem. Na přelomu ledna a února získal tři body za přestřelku s Innsbruckem, nad Innsbruckem 6:3. Na ledě Feherváru však neuspěl, prohrál 1:3, když si ve druhé části nechal během půl minuty vstřelit dvě branky.

Pozornost Linze by během úterního večera mohl vyzkoušet také Brandon Burlon. Znojemský klub využil možnosti nakupovat hráče až do 15. února, v což přetavil právě v zisk obránce, který si v minulosti vyzkoušel německou, norskou i švédskou soutěž. Naposledy nastupoval za Västerviks IK. Pomůže Orlům se vrátit na vítěznou vlnu?

Statistické okénko

• Pokud Andreas Kristler v úterý nastoupí k zápasu se Znojmem, bude ho čekat 600. duel v EBEL.
  • Orli s Linzem vyhráli ve všech čtyřech letošních zápasech, třikrát to bylo po prodloužení.
  • Během reprezentační přestávky neposilovali jen znojemští. Obranu Linze přišel vyztužit vítěz Stanley Cupu Steve Oleksy.

Hlavní rozhodčí:M. Nikolic, Pearce (CAN)
Čároví rozhodčí:Nothegger, Seewald

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Bořuta, Novák, Sova, Čermák, Kruckovyč, Mikliš, Jonáš – Matuš, McRae, Luciani – Vopelka, Bartoš, Gago – Kosnar, Češík, Berisha – Bowles, Oščádal.
EHC Black Wings Linz: Kickert – Kragl, Roach, Wolf, Rutkowski, Finn, Valach, Matzka – Lebler, Schofield, Umicevic – Kristler, Florek, Leiler, DaSilva – Cijan, Brucker, DaSilva – Ober, Gaffal, Koudelka.