Orli se vrací domů, vyzvou Havlíčkův Brod

ČT 28. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté dokázali v minulém kole i bez své brankářské jedničky Luboše Horčičky, kterého výtečně zastoupil třinecký Peter Hamerlík, konečně zvítězit za velké podpory svých fanoušků na třebíčském ledě. Nyní je však doma čeká další těžký zápas, v němž budou potřebovat vaši podporu! Do Hostan arény zavítá mužstvo HC Rebel Havlíčkův Brod, jenž v předchozím zápase deklasoval na svém ledě vedoucí celek Chomutova poměrem 7:2. Utkání začíná v sobotu v 17:30.

Představení soupeře

Současný hráčský kádr Rebelů z Havlíčkova Brodu obsahuje několik tváří, které byli znojemští fanoušci zvyklí ještě loni vídat v orlím dresu. Marian Morava, Přemysl Sedlák nebo Václav Meidl, jejichž mateřským klubem je Kometa Brno, byli pro letošní ročník vysláni na hostování právě na Vysočinu do klubu, který v létě vyměnil majitele a nyní je z velké části podporován brněnskou stavební firmou ŽSD.

foto
⇒  Marian Morava hájil minulý rok barvy Znojma

A je to právě exznojemský bek Morava, který vede produktivitu obránců ve svém současném klubu. Ve třinácti zápasech si připsal jedenáct bodů za gól a deset přihrávek, což jej řadí i do pozice druhého nejlepšího nahrávače. O asistenci lepší je už jenom nejproduktivnější hráč Rebelu Miroslav Třetina. Urostlý útočník odehrál rovněž třináct střetnutí, ovšem připsal si sedmnáct bodů, když šestkrát pálil do černého a jedenáctkrát přihrával.

V bodování +/- se s deseti plusovými body nejvíce daří obránci Petru Šenkeříkovi, nejtrestanějším hráčem je potom s jednatřiceti trestnými minutami Petr Vošmik. Brankářskou jedničkou je - pro znojemské fanoušky známý gólman - Jaroslav Suchan.

Svěřencům trenéra Petra Nováka se v této sezóně daří spíše na vlastním kluzišti. Dosud na něm odehráli šest zápasů a s výjimkou prvního duelu, kdy doma podlehli Písku 1:2 v prodloužení, ani jednou neodcházeli před svými fanoušky v pozici poraženého. V minulém kole si dokonce vyšlápli na prvoligového giganta z Chomutova, kterému nasázeli rovnou sedmičku branek a zvítězili 7:2.

Na stadionech soupeřů je situace o poznání horší. Ze sedmi odehraných zápasů u svého protivníka v této sezóně zatím ani jednou naplno nebodovali. Zvítězili pouze dvakrát, ale v prodloužení. Zatímco na domácí půdě si dokázali poradit i s takovým mančaftem jako je Chomutov, o kolo dříve podlehli v Ústí tamnímu klubu vysoko 4:8. Nicméně v tabulce zatím okupují sedmou pozici, o tři body za Orly.

Vzájemné zápasy

Znojmo se s Havlíčkovým Brodem střetlo v loňské základní i nadstavbové části. Ani v jednom případě se ovšem nestalo, aby hostující tým odjel jako vítěz, co víc, aby si odvezl byť jen jediný bod. Znojmo vyhrálo domácí zápasy poměrem 6:4 a 5:3, Havlíčkův Brod potom na svém ledě zvítězil v obou utkáních 5:2. Orlům tehdy hlavně ve druhém střetnutí pomohl k výhře třemi body útočník Václav Meidl, v sobotu však bude stát na straně soupeře.

Z orlí kabiny

Orli si zatím vedou v tabulce o něco lépe než jejich protivník. Momentálně jim patří čtvrtá pozice, také díky sérii devíti zápasů po sobě, ve kterých bodovali. Avšak především poslední vítězství nad Horáckou Slavií Třebíč bylo pro Jihomoravany velmi pikantní. Po dlouhé době porazili svého velkého a odvěkého rivala na jeho ledě, co víc, neinkasovali jedinou branku. Znojemskou svatyni však kvůli zranění nestřežil Luboš Horčička, ale rychlá náhrada z Třince Peter Hamerlík.

Proti Brodu už však třinecký brankář zřejmě chytat nebude. Zranění gólmanské jedničky Orlů není vážné a Horčička už by měl být připraven v nejbližším zápase opět nastoupit. Domácí kouč Karel Soudek by tak měl mít k dispozici kompletní kádr.

Hlavní: Jan Jílek (Praha)
Čároví: Milan Svoboda (Praha), Kamil Zavřel (Praha)

Sestavy z posledních utkání

HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD: Suchan – Kempný, Šenkeřík, Vošmik, Morava C, Pavlík, A. Jelínek, Soldán – Meidl, Třetina A, Voj. Němec A, Endál, P. Jelínek, Rytnauer, Knotek, Zábranský, J. Ondráček, M. Hlinka, Stromko, M. Ondráček, Fiedler

ORLI ZNOJMO: Hamerlík - Kolafa, Štach, Klimeš, Lattner, Rangl, Pláněk, David - Rachůnek, Haman, Havlík - Podešva, Hradecký, Beroun - Vrba, Říha, Staněk - Vyletelka, Česnek