Orli se v domácím duelu popasují s Innsbruckem

SO 25. 11. 2017
Přesně po třech týdnech se na znojemském ledě opět představí Žraloci z Innsbrucku. Fanoušci mají jistě v paměti předchozí zápas obou týmu a výhru Orlů, kterou v prodloužení zařídil David Bartoš. Podaří se domácím opět bodovat? Nedělní utkání startuje v 17:30.
» Hvězda soupeře
Patrik Nechvátal sice již převlékl znojemský dres za ten Innsbrucku, nadále však v bráně kouzlí.

Innsbruck se již delší čas potýká s klesající formou. Přestože tým začal sezonu poměrně dobře, s postupujícím časem se propadá tabulkou. Z posledních sedmi zápasů zvítězili Žraloci pouze v jednom případě. Také ve svém prozatím posledním duelu podlehli v pátek na domácím kluzišti Klagenfurtu poměrem 2:4.

Kanadský zadák Jeremie Ouellet-Blain ví, že se jeho mužstvo trápí. „Dáváme do hry vše, ale na našich výkonech na ledě to momentálně není znát. Pak přirozeně přichází nejistota. Musíme zůstat v klidu, soustředit se na soupeře a najít cestu z této nepříjemné situace.“ Na marodce se v současné době nachází Clemens Paulweber. Znojemští fanoušci se tak mohou těšit na bývalé Orly Patrika Nechvátala, Lubomíra Štacha a Ondreje Šedivého.

Znojmo na tom není se současnou formou o moc lépe. Pokud vezmeme v potaz rovněž posledních sedm utkání, zvítězili Jihomoravané pouze ve dvou z nich. Z toho jednou si v prodloužení smlsli právě na Innsbrucku. Pozitivní je, že svá poslední dvě představení na domácím ledě Orli ovládli. V neděli se tak v přímém souboji poměří dvě mužstva, která se pohybují těsně za hranou přímého postupu do play-off.

Trenér Roman Šimíček nemůže nadále počítat se zraněným Antonínem Bořutou, za nějž se jako náhrada již ve dvou zápasech představil Michal Plutnar. „Musíme stavět na naší hře z utkání s Villachem a opět ukázat dobrý týmový výkon,“ připomíná bek, jenž získal již dva body za gól a asistenci.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
24 11 9 3 1 75:59

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 9. 7.
body 28 29
aktuální forma Salzburg – Znojmo 5:2
Znojmo – Villach 3:1
Vídeň – Znojmo 6:4
Innsbruck – Klagenfurt 2:4
Linz – Innsbruck 6:2
Bolzano – Innsbruck 1:0
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 20 bodů (8 + 12) Michael Andrew Yogan, 27 bodů (10 + 17)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 12 bodů (5 + 7)
Antonín Bořuta, 12 bodů (2 + 10)
Sacha Guimond, 8 bodů (4 + 4)
brankář Marek Schwarz (90,20 %) Patrik Nechvátal (90,50 %)
využití přesilovek 14,30 % 14,60 %
úspěšnost oslabení 78,00 % 78,80 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#29 Trpimir Piragic, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí: #68 Maximilian Gattol, #87 Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Lattner, Stehlík, Tejnor, Plutnar, Biro, Pastor, Zajíc – Miller, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Raška, Guman – Špaček, Plíhal, Csamangó.
Nechvátal – Lindner, Ouellet-Blain, Guimond, Wehrs, Pedevilla, Štach, Nussbaumer – Bishop, Spurgeon, Lammers – Yogan, Clark, Wahl – Poulsen, Teschauer, Schramm – Bär, Schennach, Šedivý.