Orli se proti Bolzanu pokusí prolomit domácí prokletí. Nastoupí v tradiční červené!

SO 12. 1. 2019
V neděli přicestuje k dalšímu kolu EBEL do Znojma úřadující mistr z Bolzana. Přijďte Orly podpořit, budou vás na své cestě za TOP 6 potřebovat! Utkání začíná v 17:30.

Liškám z Bolzana se v poslední době mírně vypařila forma. Za poslední čtyři utkání totiž nedokázaly ani jedinkrát zvítězit. To zapříčinilo, že se i loňský mistr musí začít ze své pozice v první šestce ohlížet dozadu. Náskok na sedmý Fehérvár se ztenčil na pouhých pět bodů.

Letošní vzájemnou bilanci má lepší celek z Itálie. Ten se z vítězství radoval dvakrát ze tří zápasů. Z posledního zápasu v Nevoga aréně si navíc odvezl hladké vítězství 4:0. O to větší motivace to bude pro Orly, kteří nyní potřebují nutně bodovat v každém zápase. Pátečním vítězstvím ve Villachu se totiž zmenšila bodová propast na TOP 6 na pouhé čtyři body.

Nepůjde ale o nic snadného. Bolzano disponuje skvělými bruslaři a pevnou obranou. Italové jsou druzí nejméně inkasující mužstvo v soutěži. Daří se jim i ve vlastních oslabeních (úspěšnost 83,5 %), naopak Znojmo má nejhorší přesilové hry v lize (15 % využití).

Orlům se začalo extrémně dařit na venkovních kluzištích. V posledních čtyřech venkovních duelech se pokaždé radovali z maximálního možného bodového zisku! To by ale rádi přenesli také do domácího prostředí. Poslední tři domácí utkání sice nabídly gólové hody (diváci viděli 37 branek!), ale ani jednou to nestačilo na bodový zisk. Zlomit toto prokletí by chtěli právě v neděli proti Bolzanu!

Do zápasu Znojemští nastoupí v červené třetí sadě dresů. Poprvé v letošní sezóně tak na led nevybruslí v černých domácích dresech.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
29 12 11 1 5 79:87

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce nadstavby 9. 5.
body 53 61
aktuální forma Villach - Znojmo 4:6
Znojmo - Vídeň 5:7
Fehérvár - Znojmo 4:6
Bolzano - Klagenfurt 1:2p
Bolzano - Salzburg 2:4
Innsbruck - Bolzano 3:2p
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 47 bodů (24 + 23) Brett Findlay, 40 bodů (8 + 32)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 29 bodů (6 + 23) Timothy Campbell, 22 bodů (5 + 17)
brankář Teemu Lassila (89,50 %) Leland Irving (92,00 %)
využití přesilovek 15,00 % 22,40 %
úspěšnost oslabení 73,60 % 83,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babic, #40 Christoph Sternat
Čároví rozhodčí:#89 Christoph Bärthaler, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Lattner, Sedlák, Vainonen, Parkkonen, Kruckovyč, Stehlík, Tejnor – Kalus, Kujawinski, McPherson – Matuš, Stretch, Luciani – Novák, Bulín, Oščádal – Mrázek, Bartoš, Hlava – Špaček.
Irving – Nordlund, Rowley, Geiger, Campbell, Mackenzie, Glira, Marchetti, Carozza – Brace, Findlay, Petan - Catenacci, Crescenzi, Insam - Deluca, Kuparinen, Miceli – Frigo, Bernard, Frank.