Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli se přesouvají zlepšit si chuť do Itálie, podaří se jim to?

Orli se přesouvají zlepšit si chuť do Itálie, podaří se jim to?

Dvouzápasový venkovní trip znojemských hokejistů pokračuje. První střetnutí v Innsbrucku body nepřineslo, a tak se svěřenci kouče Šimíčka pokusí ukořistit vítězství alespoň v alpském Bolzanu. Úvodní buly je na programu v 18 hodin.
» Hvězda soupeře
Americká posila Bolzana Austin Smith vévodí kanadskému bodování ligy.

Bolzano po sedmi odehraných kolech rozhodně nemůže mít důvod k radosti. Se stejným počtem bodů se totiž nachází až na samém chvostu tabulky. V poslední době se ale možná v severní Itálii schyluje opět k lepším časům. Svědčí o tom alespoň střelecká forma celku. Za předešlá dvě utkání totiž dokázali vstřelit úctyhodných čtrnáct branek a vybojovat čtyři body.

Mužstvo z malebného města v severní Itálii táhne především první útok. Zejména produktivní zámořská křídelní útočníci Michael Halmo a Austin Smith se starají o produktivitu. Dohromady se připsali již devatenáct bodů a Austin Smith, který v létě přišel z Innsbrucku, navíc vládne i ligové produktivitě.

Znojmo na rozdíl od svého nedělního soupeře nebude mít mezi víkendovými zápasy žádný den volna. V sobotu bojovalo na ledě Innsbrucku, o méně než dvacet čtyři hodin později se představí na ledě Bolzana, kde bude chtít navázat na povedený start do sezóny. Klíčem k úspěchu může být i disciplinovanost mužstva. V tom jsou Orli v letošní sezóně nejlepší v lize a s průměrem devíti trestných minut na zápas neumožňují moc soupeřům hrát početní výhody.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
20 8 8 1 3 60:61

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HCB Foxes
pozice v tabulce 4. 7.
body 12 7
aktuální forma Innsbruck – Znojmo 7:1
Znojmo – Záhřeb 2:3p
Znojmo – Dornbirn 5:1
Graz – Bolzano 8:7p
Bolzano – Fehérvár 7:2
Klagenfurt – Bolzano 2:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 8 bodů (4 + 4) Austin Smith, 11 bodů (4 + 7)
nejproduktivnější obránce Jakub Stehlík, 4 body (1 + 3) Christopher Carlisle, 4 body (2 + 2)
brankář Marek Schwarz (91,30 %) Marcel Melicherčík (89,40 %)
využití přesilovek 18,75 % 18,90 %
úspěšnost oslabení 89,30 % 79,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#28 Daniel Gamper, #16 Milan Zrnic
Čároví rozhodčí: #94 Kristian Kaspar, #87 Gasper Jaka Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Stehlík, Pohl, Biro, Zajíc, Lattner, Bořuta, Šnajnar – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Csamangó, Guman, Novák – Špaček.
Melichercik – Egger, Marchetti, Carlisle, Tomassoni, Gartner, Clar, Glira – Halmo, DeSousa, Smith – Frigoluca, Oleksuk, Monardo – Marchetti, Angelidis, Petan – Frank, Gander, Schweitzer.

Související články