Orli se přesouvají do Innsbrucku, kde chtějí navázat na sobotní výkon

NE 21. 10. 2018
Znojmo míří ve dvanáctém kole EBEL do rakouského Innsbrucku. Po sobotní výhře na ledě Dornbirnu bude chtít navázat na tento úspěch. Zápas začíná v neděli od 17:30.

Innsbruck se v letošní sezóně zatím hledá. Z jedenácti zápasů vytěžil třináct bodů, což ho řadí na osmé místo tabulky. Žraloci po základní hrací době mohli slavit jen dvakrát. Poprvé to bylo právě na znojemském ledě, kde zvítězili poměrem 6:2. Další tři body si připsali v pátečním utkání proti Villachu. V utkání proti Orlům tak budou chtít jistě navázat na svůj úspěch.

Jihomoravané si budou muset dát pozor na Adrewa Clarka, který zatím vládne bodovým statistikám celé ligy. John Lammerson má jen o tři body méně, a patří mu tak čtvrté místo tabulce. V čele střelců je Michael Yogan. Na soupisce Innsbrucku nalezneme i znojemskou stopu v podobě obránce Lubomíra Štacha i útočníka Ondreje Šedivého.

Znojemský celek je momentálně na posledním místě tabulky. Ze tříbodové výhry se mohl radovat doposud jen dvakrát. Nejprve když porazil na domácím ledě Klagenfurt 2:1 a včera na ledě Dornbirnu po brankách Stretche, Hlavy a Mrázka zvítězilo 3:0. Gólman Teemu Lassila si navíc připsal čisté konto.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
27 11 11 4 1 85:79

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 12. 8.
body 8 13
aktuální forma Dornbirn – Znojmo 0:3
Znojmo – Vídeň 2:5
Znojmo – Bolzano 0:4
Innsbruck – Villach 5:4
Klagenfurt – Innsbruck 3:2p
Innsbruck – Záhřeb 3:4
nejproduktivnější hráč C.J. Stretch, 11 bodů (3 + 8) Andrew Clark, 17 bodů (6 + 11)
nejproduktivnější obránce Adam Sedlák, 3 body (1 + 2) Nicholas Ross, 10 bodů (3 + 7)
brankář Teemu Lassila (91,67 %) Aleksi Juvonen (88,90 %)
využití přesilovek 15,60 % 26,70 %
úspěšnost oslabení 79,00 % 80,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Miroslav Štolc, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #56 Daniel Sparer, Rezek

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Tejnor, Parkkonen, Novák, McEachen, Lattner, Sedlák – Kalus, Stretch, Mrázek – Matuš, Braes, Luciani – Guman, Bartoš, Němec – Špaček, Bulín, Hlava.
Juvonen – Štach, Carlsson, Ross, Lindner, Pedevilla, Nussbaumer, Boivin – Yogan, Clark, Lavoie – Šedivý, Spurgeon, Lammers – Koper, Lamoureux, Wachter – Antonitsch, Bär, Paulweber.