Orli se postaví žlutočerné lavině z Vídně

SO 5. 1. 2019
Znojemští hráči se po páteční výhře vrátili zpět do hry o přímý postup do vyřazovací části soutěže. Aby dokázali, že svůj boj o TOP 6 myslí vážně, musí udělat další krok - v atraktivním derby s Vídní opět bodovat. Pomozte Orlům i Vy a přijďte vytvořit ještě úžasnější atmosféru v neděli od 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Přesně po týdnu se Vídeň znovu utká s Orly ze Znojma. V předchozím duelu, jenž byl rovněž posledním v loňském roce, nedali Rakušané na domácím ledě soupeři šanci k úspěchu a po velmi dobrém taktickém výkonu zvítězili v poměru 3:0. Český tým odcházel ze zápasu bez vstřeleného gólu, což se mu v tomto ligovém ročníku stalo již potřetí.

Vídeň si díky stabilním výkonům jistí nejvyšší pozici soutěžní tabulky, přesto před svým nejbližším pronásledovatelem z Grazu drží náskok pouhých dvou bodů. Poslední dobou navíc potkává týmy, jenž se pohybují právě na hraně přímého postupu do play-off, a tak výrazně ovlivňuje pořadí právě kolem magického šestého místa. Po dvojzápase s Fehérvárem a Linzem teď přichází na řadu i Znojmo. „Očekávám ostré derby. Znojmo má ve své sestavě řadu velkých hráčů a dobré bruslaře. Bude to pro nás znovu velká výzva,“ prohlásil útočník Caps Andreas Nödl.

Orli po dvou prohraných zápasech zabrali na místě, odkud se body dolují velmi těžko. Na rozpáleném maďarském ledě sice rychle prohrávali, ale stejně jako v předchozích hrách se i tentokrát naplno rozstříleli a rozbombardovali Fehérvár šesti trefami. Hlavním aktérem celé show se stal Marek Kalus, jenž třikrát skóroval, navíc si připsal dvě asistence. Díky tomuto bodovému nášupu se vyhoupl na druhou příčku v bodování ligy, tabulku střelců dokonce vede.

Situace ve středu tabulky je nadále velmi zamotaná a do konce základní části zbývá ještě odehrát porci devíti zápasů, z toho čtyřikrát se Znojemští představí před svými fanoušky. Už méně příjemný je fakt, že poslední tři domácí střetnutí skončily prohrou Orlů. Tuto nelichotivou bilanci by ale hráči chtěli razantně utnout. A kdy jindy než právě v bitvě s Vídní? „Musíme posbírat všechny síly a v derby získat body, které by nás opět přiblížily k šesté pozici. Důležité bude využívat naše šance v útoku,“ plánuje kouč Znojma Miroslav Fryčer.

Zápas s Vídní, který přenáší i televizní kanál SPORT 5, budou doprovázet zvýšená bezpečností opatření. Nevoga aréna se otevře již v 16:30, proto žádáme fanoušky, aby se na svá místa dostavili včas. Navíc se očekává zvýšený zájem o utkání také ze strany fanoušků hostujícího týmu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
44 8 23 6 7 111:156

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Vídeň
pozice v tabulce 9. 1.
body 50 70
aktuální forma Fehérvár - Znojmo 4:6
Znojmo – Linz 5:8
Vídeň – Znojmo 3:0
Linz - Vídeň 2:3p
Vídeň - Fehérvár 4:2
Vídeň – Znojmo 3:0
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 45 bodů (23 + 22) Christopher DeSousa, 39 bodů (23 + 16)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 27 bodů (5 + 22) Alex Wall, 17 bodů (1+16)
brankář Teemu Lassila (89,3 %) Jean Phillippe Lamoureux (91,7 %)
využití přesilovek 13,9 % 15,5 %
úspěšnost oslabení 73,5 % 81,5 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babić, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #55 Daniel Soós, Gregor Rezek

Sestavy z posledních zápasů

Lassila – Lattner, Sedlák, Vainonen, Parkkonen, Kruckovyč, Stehlík, Jonáš – Kalus, Kujawinski, Hlava – Novák, Stretch, Luciani – Bulín, Matuš, Němec – Špaček, Oščádal.
Starkbaum – Wall, Clark, Dorion, Mullen, Fischer, Peter, Birnbaum – Wukovits, Holzapfel, Tessier – DeSousa, Nissner, Schneider – Romig, Vause, Olden – Nödl, Großlercher, Hartl.