Orli se pokusí proti Táboru plně bodovat

ÚT 28. 9. 2010
<em>Znojmo</em> - Týden uplynul a Orli se opět představí na domácím ledě. Tentokrát proti Táboru, poslednímu celku ligové tabulky. Domácí na tom však nejsou o nic lépe. Po čtyřech zápasech jejich konto čítá pouhé tři body za výhru po samostatných nájezdech nad Vrchlabím a prohře v trestných stříleních s Ústím. V posledním duelu předvedlo Znojmo sice bojovný výkon na horké půdě Chomutova, ovšem na bodový zisk to nestačilo. Úvodní buly středečního zápasu bude vhozeno v 17:30.

O soupeři

Orli se letos potkali s Táborem již v přípravě

Devátý celek loňského ročníku se přes léto výraznějších změn nedočkal. Na trenérskou lavičku se však postavil zkušený Vladimír Kýhos, který se v útočných řadách může nadále spoléhat na Zdeňka Špergera, Martina Štrbu, Davida Nedorosta, Milana Kostourka či Ivana Padělka.

V obraně nalezneme Jana Kudrnu, Jozefa Lukáče, Kamila Černého nebo Petra Zíba. Mezi tyčemi se střídají Jakub Čech a Dominik Halmoši.

I Tábor má za sebou čtyři mistrovská utkání, ve kterých vybojoval dva body za výhru po samostatných nájezdech nad nováčkem z Litoměřic. Ostudná je však porážka 1:8 na vlastním ledě od Kadaně. Body nezískali kohouti ani v bojích s favority z Ústí a z Chomutova.

V minulém ročníku se Znojmo setkalo s táborskými kohouty pouze dvakrát, a nebyly to duely příliš přesvědčivé. Nejprve sice Orli v Hostan aréně zvítězili 3:2, ovšem o více než měsíc později si z jihu Čech odvezli porážku 2:5.

Letos v přípravě však Znojemští svému soku nasázely čtyři branky, naopak Tábor nedokázal dopravit puk za Pancova záda ani jednou. Na toto utkání bude dlouho vzpomínat jistě i útočník Tomáš Vrba, který si vystřelil hattrick.

Z orlí kabiny

O něco lépe jsou na tom Orli. Ti během čtyř odehraných zápasů nasbírali tři body do tabulky, ve které se momentálně nacházejí na nelichotivé čtrnácté příčce. V posledním utkání odjeli s prázdnou z Chomutova. Uvidíme ve středu, zda se svěřencům trenérů Soudka a Kastnera konečně podaří plně bodovat před zraky svých fanoušků.

Mezi střelci se v orlím hnízdě daří nejvíce Radku Hamanovi a Vladimíru Říhovi. První jmenovaný má na svém kontově dvě trefy do soupeřovy branky a stejný počet nahrávek. Jeho kolega má o branku více, ovšem žádnou asistenci. Dobře si vede i Jakub Orsava, jenž si v sobotním utkání s Chomutovem připsal dva góly.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Tomáš Zubzanda (Karlovy Vary)
Čároví: Václav Guth (Jihlava), David Rittich (Jihlava)

Sestavy z posledních utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Rangl, Štach, Plánek, Kania, David, Klimeš, Kolafa, Lattner - Plášek Haman, Orsava, Havlík, Hradecký, Beroun, Vyletelka, Říha, Staněk, Rachůnek, Podešva, Vrba.

Hockey Club Tábor: Čech (28. Halmoši) – Kudrna, Koktan, Lukáč, Havran, Černý, Zíb, Kanov, Petráček – Török, Šperger, Kocar – Padělek, Kostourek, Nedorost – Krätzer, Mrkvička, Andres – Heřman, Štrba, Ježek.

Další zápasy 5. kola

Jihlava – Chomutov