Orli se nevzdávají, chtějí vrátit sérii do Třince

ÚT 26. 2. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli si z Třince nepřivezli ani jednu výhru a další zaváhání by je stálo postup do čtvrtfinále. Situace vypadá hodně kriticky, ale Orli už letos ukázali, jak umí být silní, když jim teče do bot. Způsob, jakým si v závěru základní části vybojovali účast v předkole, je obdivuhodný. Proto se nabízí otázka: Dokáže Znojmo v nelehké pozici opět udeřit a ukázat své hokejové kvality? Pro odpověď si mohou všichni příznivci znojemského hokeje přijít v 17:30 do Hostan arény.
⇒ Znojemský útočník Jaroslav Svoboda svému týmu ve středu nepomůže.
Špatnou zprávou je, že ke třetímu utkání nemůže nastoupit Jaroslav Svoboda, jemuž disciplinární komise zakázala start ve dvou zápasech. Třinec navrhl také potrestání Radima Bičánka a dokonce Jiřího Dopity, který se pouze snažil celou situaci urovnat, podle očekávání však znojemské opory žádný trest neinkasovaly. Zatímco Oceláři žádali potrestání tří hráčů Znojma, druhá strana podobný postup vůbec nezvolila.

Orli sice v Třinci prohráli oba duely o tři branky, ovšem jejich výkon nebyl vůbec špatný. Úvodní klání rozhodly dva slepené góly v první třetině, které vnesly klid na třinecké hokejky. Pavel Selingr dokázal snížit, ovšem soupeř reagoval třetí brankou a v závěru uzavřel na konečných 4:1 z pohledu domácích.

Druhý zápas bylo Znojmo střelecky aktivnější a zejména první třetinu zatápělo ve Vojtkově brankovišti, jejich snaha byla však bez gólového efektu. V druhé dvacetiminutovce se začaly dít věci. Nejprve v rozmezí necelých dvou minut vsítili Oceláři tři branky, ale hosté zbraně nesložili a rychlé odpovědi předvedli Ivo Kotaška a Radek Procházka. Klíčový moment přišel ve znojemské přesilovce, kdy se ze vstřeleného gólu a dvoubrankového vedení paradoxně radovali domácí. V závěrečné části už jen kosmeticky upravili výsledek na 5:2.

Vedle dlouhodobě zraněného brankáře Trvaje a potrestaného Svobody bude Orlům chybět útočník Kucharczyk, jenž se v pondělí nešťastně napíchl břichem na svou hokejku, v noci se v ostravské nemocnici podrobil operaci a sezona pro něj skončila. Třinci budou chybět zranění Výtisk, Kroupa a Květoň.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš - Tesařík, Bičánek, Švrček, Jareš, Kotaška, Mojžíš, Chvátal - Kucharczyk, R. Procházka, Demel - Erat, Dopita, Selingr - M. Růžička, Haman, Plášek - Čachotský, Meidl, Beroun

HC OCELAŘI TŘINEC: Vojtek - Kundrátek, Sekeráš, D. Seman, Malec, Andersons, Pácal - Tomík, Štefanka, D. Moravec - P. Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Skořepa - Steber, Kolusz, Pavelek