Orli se chystají na vídeňský lov

PO 27. 12. 2021
Po dvou vánočních domácích zápasech s naprosto odlišnými výsledky se Orli vydají pytlačit do vod soupeře. A ani nemusí absolvovat žádnou dlouhou plavbu, stačí přebrodit česko-rakouské hranice. Podaří se jim vydrancovat vídeňský rybníček? Úterní duel startuje v 19:15.

Vídeňští střídají v posledních šesti prosincových zápasech výhry a prohry s železnou pravidelností, přesto stále drží třetí místo soutěžní tabulky. Ovšem pronásledovatelé z nižších pater jsou již nebezpečně blízko. Naposledy se Capitals představili mezi ligovými mantinely v úterý 21. prosince na ledě Fehérváru, kde se o jejich těsné prohře 2:3 rozhodlo až v 58. minutě. Od té doby nabírají síly, proti Znojmu tak nastoupí s týdenní pauzou v zádech.

Rakouský celek nedá dopustit na dánského útočníka Nicolaie Meyera (15 + 19), druhého nejproduktivnějšího hráče ICE Hockey League, jenž navíc drží sérii sedmi zápasů v řadě, v nichž vždy bodoval. Až s velkým odstupem za ním se pohybuje s jednadvaceti nastřádanými body Matthew Neal (8 + 13). Vídeň se může spolehnout na silné duo v brankovišti – Bernhard Starkbaum a David Kickert se o porci odchytaných minut dělí prakticky rovným dílem, oba se pyšní velmi solidní úspěšností zákroků (Starkbaum – 92,5% a Kickert – 91,3%) a svými čísly se řadí do osmičky statisticky nejlepších gólmanů soutěže. I díky nim mužstvo prozatím inkasovalo jen 72 branek, což je druhý nejnižší počet mezi ligovými týmy.

Znojmo se v posledních dvou vánočních zápasech představilo na domácím ledě, kde předvedlo dva odlišné výkony. Nejdříve prohrálo s Innsbruckem 2:6, na druhý svátek vánoční ale složilo reparát proti Fehérváru, který vyprovodilo do šaten po výhře 6:3. Orlí program je na konci kalendářního roku pořádně nahuštěný. „Hrajeme teď velmi náročné období, musíme do toho šlápnout, protože zápasů po tomto náročném vánočním období už moc nezbude. Připravíme se i na další zápas, jak nejlépe dovedeme,“ nechal se po utkání s Fehérvárem slyšet znojemský kouč Tomáš Jakeš.

Jihomoravané se s rakouským rivalem v tomto ročníku utkali již dvakrát. Hned v půlce září se ve Znojmě dlouho slavila výhra, která se nerodila snadno. Orli museli dotahovat dvoubrankový náskok, ale ve třetí třetině dominovali a v úžasné atmosféře zvítězili 5:4. O šest týdnů později se mužstva sešla k odvetě ve Vídni a zde rozhodlo sedm minut druhé třetiny, v nichž domácí vstřelili hned tři góly, které jim zajistily výhru v poměru 3:2.

Zajímavosti

• Znojmo je jedním ze dvou týmů, kterým se již podařilo překonat hranici 100 vstřelených gólů. Vídni chybí k této metě ještě 21 zásahů
  • Rozhodnou přesilovky? Orli a Capitals jsou nejúspěšnější kluby ve využívání těchto herních situací.
  • Dva letošní vzájemné zápasy stvořily dvojici třígólových střelců – Anthony Luciani a Brody Sutter (momentálně na marodce).