Orli proti Tygrům

PO 18. 9. 2006
Z n o j m o - Do znojemské Hostan arény zavítá v úterý 19. září ke střetnutí 6.kola O<sub>2</sub> extraligy tým Bílí Tygři Liberec, který doposud získal pouze o bod méně než Znojemští orli. Svěřenci trenéra Palečka zatím nepředvádí hru, s níž by byli sami spokojeni, slovo lehkost není správným přívlastkem pro její charakteristiku. Znojmo v minulém zápase podlehlo Zlínu, a proto se více bude snažit o zisk tří bodů. Utkání začíná v 17:30.

Proč přijít na hokej?

V minulém zápase Orli svému soupeři podlehli, kdežto Liberec vyšel z utkání vítězně. Zůstane tato situace i nadále stejná, nebo si týmy výsledky prohodí?
Poslední body proti Tygrům získali Orli před rokem. Dokáží svoji bilanci napravit?
Orli budou potřebovat i velkou diváckou podporu, aby udrželi domácí neporazitelnost.

Jako každý klub, tak i Liberec provedl před sezónou několik hráčských výměn, ale na severu Čech se výrazněji posilovala obrana. „Do mužstva přišly čtyři nové tváře. Obránce Lukáš Zíb je pravák s dobrou střelou, měl by v přesilovkách nahradit Martina Richtera. Boris Žabka je silový hráč, který si dokáže udělat pořádek před vlastní brankou. Václav Kočí mě hodně překvapil a razantně si řekl o místo v sestavě. Jakub Čutta pak zatím splňuje to, za jakým účelem jsme ho získali,“ pozastavil se nad změnami trenér Josef Paleček. Jediným novým útočníkem je Ondřej Hruška, který přestoupil ze Vsetína. Na postu brankářské dvojky nahradí Pavla Faltu dvojice Filip Šindelář a Jiří Stejskal.

foto/
Orli budou chtít určitě odčinit nelichotivou loňskou bilanci, když proti Tygrům získali pouhé dva body za výhru v prodloužení.

Odehrané zápasy během předsezónní přípravy vyzněly pro Liberec příznivě. Svého soupeře dokázali zdolat celkem osmkrát, naproti tomu podlehli pouze ve třech střetnutí. Nejproduktivnějším hráčem byl Andrej Podkonický, který dokázal puk vsítit celkem šestkrát a na stejný počet gólů nahrál.

Po pěti odehraných kolech je loňský vítěz základní části na sedmé příčce, ovšem s předváděnou hrou nejsou spokojeni ani trenéři, ani hráči. „Máme hodně daleko k tomu, co jsme hráli vloni. Nejdou nám přesilovky, to nás sráží. Přijde první přesilovka a my se nedostaneme do útočného pásma. Začneme o tom přemýšlet a přestaneme si věřit,“ objasňuje Petr Šachl. Liberec byl prvním týmem, jenž měl možnost vyzkoušet si samostatné nájezdy, které rozhodly zápas s Třincem a díky Václavu Pletkovi získal Třinec 2 body. Pro poslední zápas se Vsetínem trenéři vymysleli několik změn v sestavě a stejný kádr by měli přivézt i do Znojma.

Sestava Liberce z posledního utkání: Hnilička - Moravec, Jiruš, Žabka, Kočí, Krstev, Zíb, Hlavačka, Rýgl - Vaic, Podkonický, Pletka - Vampola, Šachl, Tomajko - Hruška, Plodek, Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek

Trenéři Liberce: Josef Paleček, Vladimír Čermák

Znojemský tým neplánuje změny v sestavě.