Orli přivítají lídra

PÁ 8. 12. 2006
Z n o j m o - Poslední zápas před nadcházející reprezentační pauzou sehrají Orli na domácím ledě proti Bílým Tygrům. Znojmu se začíná rozrůstat marodka. K dlouhodobě zraněným Kucharczykovi a Pucherovi se přidali Meidl, jenž má zlomenou ruku, se Selingrem, kterého trápí naštípnuté žebro. Aktuálně nejlepšímu týmu z Liberce se ve venkovních zápasech příliš nedaří, získali třináct bodů. Méně si na svoje konto připsal už jen Vsetín. Utkání v Hostan aréně začne v 17.00.<p><b> <a href=javascript:online(5441) name=blikatko>Znojmo - Liberec ONLINE!</a></b>

Druhý vzájemný zápas - Liberec trestal chyby

Ani jedno mužstvo neponechalo nic náhodě a s vervou se pustilo do útoku. Ten se ovšem více vyplatil domácím, když Zíb otvíral ve třinácté minutě skóre. Prostřední část byla pod taktovkou Libereckých, kteří do poloviny utkání zvýšili poměr na 3:0. Po Selingrově brance v třetí třetině se Orli opět vrhli na soupeře, ale tři minuty před sirénou pojistil vítězství navrátilec z Ruska Novák. Trenér Hořava věděl, kde nechal tesař díru. „Liberec sehrál velmi dobrý zápas, bohužel jsme mu výhru usnadnili hrubými chybami, po kterých jsme inkasovali první tři góly.“

Konec čtyřiceti zápasové série

Zaspaný úvod proti Třinci se Tygrům nevyplatil. Již po devatenácti vteřinách se hosté ujali vedení díky ráně Sterbera. „Puk zůstal ležet na ledu před brankou, a tak jsem do něj plácl. V první chvíli jsem nevěděl, že je to gól, až spoluhráči za brankou zvedli ruce,“ popisoval situaci mladý útočník, jenž zastupoval v první lajně zraněného Zálešáka. Liberci se již vyrovnat nepovedlo, a tak měli Třinečtí radost nejen ze tří získaných bodů, ale také z toho, že se zrovna jim povedlo ukončit libereckou sérii 40 domácích střetnutí bez prohry.

Boj o první příčku

Dvacáté deváté kolo svedlo proti sobě první dva celky tabulky, Liberec a České Budějovice. Po neslaném, nemastném začátku se hráči probrali v 45. minutě díky proměněnému trestnému střílení Václava Pletky, jenž je na nájezdy specialista, a svého soka udolali 3:1. Trenér Paleček byl po utkání nadmíru spokojen. „Byl to ten starý Liberec. První dvě třetiny jsme byli neškodní v produktivitě. Jsem rád, že jsme se v závěrečné třetině zvedli a začali jsme hrát, jak jsme si představovali.“

Trápení proti Vsetínu

Do dosud posledního odehraného střetnutí s týmem Vsetína, jenž uzavírá extraligovou tabulku, vstupovali Tygři jako favorité, ale papírové předpoklady zcela nenaplnili. Po dvě třetiny jim byli Valaši vyrovnaným soupeřem. V závěrečné části byli právě oni tím lépe hrajícím týmem, díky tomu srovnali stav na 3:3 a dotáhli tak utkání do prodloužení, kde se štěstí nakonec obrátilo k domácím borcům. Rozhodující branku si připsal Lukáš Zíb, který si stejně jako Tomáš Klimenta připsal dva přesné zásahy.

Sestava Liberce z posledního zápasu: Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Čutta, Žabka, Zíb, Kočí, Rýgl - Pletka, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Vaic, Šachl, Procházka S. - Hruška O., Dušek, Jech.

Trenéři: Josef Paleček, Vladimír Čermák