Orli opět roztahují křídla, čeká je Villach

ÚT 15. 11. 2011
<em>Znojmo</em> - Po týdenním zápasovém odpočinku se Orli znovu vrací na led, aby se postavili dalšímu soupeři. Ke středečnímu měření sil je vyzve celek z Villachu. Soused z posledního místa ligové tabulky má za sebou nevydařený zápas v Záhřebu a bude si tudíž chtít spravit chuť i pošramocenou reputaci na úkor nováčka soutěže. To samé ale platí o Jihomoravanech, kteří se po pauze dravě vrhnou za výhrou. Souboj 11. týmu s 12. začíná v 19:15 hodin.

Představení soupeře

Ambiciózní tým trenéra Michaela Stewarta, který v uplynulé sezóně končil svoji cestu EBEL až ve vyřazovacích bojích semifinále, se letos potýká s menší krizí. Ze sedmnácti zápasů EC Rekord-Fenster VSV dokázali bodovat pouze šestkrát, a tak se není čemu divit, že jim patří poslední příčka ligové tabulky.

Nicméně v posledních třech duelech se orlům z Villachu dařilo poměrně slušně. Nejdříve své fanoušky po dlouhé době čekání na triumf svých oblíbenců na domácí půdě odměnili výhrou 4:1 nad Grazem. Poté následoval skalp lídra ligy, Černých křídel z Lince, kterého poslali domů bez bodu díky skóre 2:5. V zatím posledním kole ale hráči nedokázali navázat na předchozí výsledky a ze Záhřebu odjeli s vysokou prohrou na krku 1:7.

Nejproduktivnějším mužem týmu je třicetiletý odchovanec zdejšího hokeje Roland Kaspitz, který již stihl nasbírat sedmnáct kanadských bodů za jeden gól a šestnáct asistencí. Druhá příčka patří Markusi Peintnerovi. Tento Rakušan se do klubu vrátil letos po dvouročním pobytu v Grazu, v jedenácti utkáních stihl nastřádat stejný počet bodů (6 + 5). Trojici nejúspěšnějších útočníků uzavírá rovněž s jedenácti body (5 + 6) Američan Derek Damon.

Mezi obránci vynikají naopak cizinci. Nejpříznivějšími statistikami se může pyšnit americký zadák Kevin Mitchell, jež má na kontě tři góly Villachu a dalších osm asistencí. Další v pořadí je s pěti body (3 +2) nová tvář zadních řad Villachu, zkušený Kanaďan Craig Weller. Se stejným počtem kanadských bodů mu na záda dýchá Gerhard Unterluggauer, který ve službách EC Rekord-Fenster VSV kroutí již svoji třetí sezónu.

Mužem číslo jedna mezi tyčemi je Bernhard Starkbaum. Úspěšnost tohoto pětadvacetiletého zázraku Villachu se pohybuje okolo 92% s průměrem 3,08 vstřelených branek za zápas. Parťáka v bráně mu dělá Marco Wieser, který v kleci černo-bílých orlů strávil prozatím jen několik minut.

Znojmo se s tímto soupeřem utkalo zatím pouze jedenkrát, a to 23. října. Tehdy se Jihomoravanům nepovedlo po výborné druhé třetině, v níž zásluhou Adama Havlíka dokázali srovnat stav a následně z hole Martina Pláňka odskočit na rozdíl jedné branky, dovést zápas do vítězného konce a po sérii vítězných duelů do kabin odcházeli s prohrou 2:3 v prodloužení.

Z kabiny Orlů

⇒ V posledních dvou duelech bránil znojemskou klec Filip Landsman

Znojmo svůj poslední mač sehrálo na domácí půdě, kde se postavilo osmému celku tabulky, Moser Medical Graz99ers. V náročném utkání bohatém na tresty a šarvátky však Orli nedokázali soupeři vstřelit jedinou branku, naopak sami tři dostali. Jediným pozitivem byl výkon Filipa Landsmana, který svými zákroky tým podržel a znovu dokázal, že by si post brankářské jedničky zasloužil.

Orli navíc do posledních dvou duelů nastoupili v jiném složení formací. Do druhé lajny k Pucherovi a Havlíkovi naskočil Jarůšek, což se proti Jesenici ukázalo jako dobrý tah, nicméně v následující hře tato pětka na své předchozí úspěchy nenavázala. Další změnu v sestavě si nyní vynutí zranění Jana Šedy, který nedohrál v souboji s Grazem kvůli poranění ramene a bude mimo minimálně další tři týdny. Také proto si svou premiéru v EBEL odbude junior David Videlka, jenž zatím v letošním ročníku vypomáhal druholigové Břeclavi. Každopádně Znojmo odjíždí do Villachu s jasným cílem, tentokrát rakouské dravce porazit a ukořistit cenné body.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Igor Dremelj (SLO), Stefan Vogl (GER)
Čároví: Gregor Korosec, Ales Lesnjak (oba SLO)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Landsman - Stehlík, Škadra, Hranáč, Štach, Hájek, Vosátko, Bořuta, Pláněk - Lattner, Šeda, Kanko - Jarůšek, Pucher, Havlík - Staněk, Haman, Komínek - Trojan, Říha, Podešva.

EC REKORD-Fenster VSV: Starkbaum (44. Wieser) – Mitchell, Kuznik, Bacher, Weller, Wiedergut, Ofner – Toporowski, Derek, Razingar, Peintner, Kaspitz, Craig, Hartl, Martinz, Pewal, Köfeler, Petrik N., Platzer.

Další zápasy 21. kola

HK Acroni Jesenice - KHL Medvescak Zagreb