Orli okupují příčky zajišťující play-off. Stáhnou v pátek náskok Villachu?

Naši soupeři
ČT 20. 2. 2020
Napětí by se dalo krájet. Do konce nadstavby EBEL zbývají čtyři zápasy a znojemští hokejisté se nachází na poslední postupové příčce do play-off. O vylepšení pozice se budou snažit v pátek na ledě prvního Villachu, se kterým rozehrají zápas od 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Dva duely stačily k tomu, aby se Orli vyhoupli na místa zaručující play-off. Ve dvojzápase s Innsbruckem nejprve uspěli na jeho ledě 4:2, v úterý si před vlastními fanoušky připsali výhru 3:2. K nedávnému zisku tří bodů je nasměřoval Ondřej Mikliš, na jehož trefu do konce třetiny zareagoval John Lammers. V rozmeí 51. a 54. minuty se prosadili Parker Bowles a Vladimír Osčádal, ani rychlé snížení Tylera Spurgeona na konečném výsledku již nic nezměnilo.

Odlišné souboje s Linzem naopak prožil Villach. Na konci uplynulého týdne vyzrál na ledě svého protivníka 4:1, když se o tři branky zasadil od padesáté minuty. V následujícím zápase na domácím ledě ovšem nejbližšímu protivníkovi Orlů duel nevyšel. Do utkání sice vstoupil brankou Antona Karlssona, v polovině střetnutí ale prohrával 1:3. Ačkoliv se prvnímu týmu nadstavby ještě podařilo snížit na rozdíl jediné branky, Linz do konce zápasu udeřil dvakrát.

Před pátečními zápasy se tak Villach s Linzem dělí o první příčku, oba výběry shodně získaly osmnáct bodů. Na třetí pozici se nachází znojemští hokejisté, kteří vybojovali o šest bodů méně. Nepostupové pozice zabírá Fehervár s Innsbruckem (10 bodů) a poslední Dornbirn (7 bodů).

„Všechny zápasy jsou teď důležité. I Villach s Linzem o to play-off stále bojují. Jsou to týmy, které hodně dohrávají souboje. Jsou v nich silní. Asi to bude opět vyhrocené a tvrdé. My se musíme soustředit na naši hru a hrát obětavě.“

87Ondřej Mikliš(obránce ,Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Orli v letošní sezóně porazili Villach ve třech z pěti zápasů, v posledních dvou duelech ale s rakouským výběrem nezískali ani bod.
  • Villach patří k týmům s nejlepšími přesilovými hrami. Aktuálně se nachází na třetí pozici EBEL, ze 145 využil 32. Během početní převahy naopak inkasoval šest branek.
  • Jamie Fraser z Villachu patří k vytěžovaným oporám. Za svůj tým nastoupil k 45 zápasům letošní sezóny (vynechal jediný) a v průměru se na ledě strávil 22:51 času.