Orli odlétají lovit body do Innsbrucku

ČT 14. 2. 2019
Výtečný start do nadstavbové části ligy zcela jistě navnadil znojemské fanoušky. Nyní je ale třeba potvrdit první vítězství a dát jasně najevo, že ambice Orlů na play-off nejsou liché. Další důležitý krok čeká na Znojmo již v pátek, kdy od 19:15 poměří síly s Innsbruckem.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Desáté místo po základní části a jeden bonusový bod. Tak vypadala startovní čára Innsbrucku před nadstavbovými boji. Po úvodním kole si navíc rakouští hokejisté připsali porážku po samostatných nájezdech od Dornbirnu. V rozdělené tabulce tak nyní patří Žralokům čtvrtá příčka.

Znojemští hokejisté naopak na úvod nadstavby nezaváhali a smlsli si na Villachu v poměru 4:0. Skvělý zápas odehrála především druhá znojemská formace, hned čtyři body si připsali Anthony Luciani (2 + 2) a Allan McPherson (1 + 3). Samozřejmě nelze pominout čisté konto Teemu Lassily, které může mít výrazný pozitivní dopad na defenzívu Orlů.

“Utkání s Villachem byl takový typický hokej pro play-off. Oba týmy hrály zezadu, nepouštěly se do větších akcí. Všechny góly dala jedna pětka, ale já chválím celé mužstvo. Příští zápas se může prosadit zase jiný útok, důležité je, že vyhráváme jako mužstvo.“

Miroslav Fryčer (trenér Orli Znojmo)

Statistické okénko

• V dresu Innsbrucku se momentálně prohánějí tři Češi - Ondrej Šedivý, Tomáš Kudělka (od prosince) a Tomáš Netík (od konce ledna)
  • Útočník Žraloků Andrew Clark je nejproduktivnějším hráčem celé EBEL. Navíc jeho kolega z útoku Andrew Michael Yogan se pyšní titulem druhého nejlepšího střelce základní části.
  • Utkají se spolu dva týmy, které poměrně často loví puk ze své sítě. Více inkasovaných gólů měl na svém kontě po základní části už jen Záhřeb.
  • Letošní vzájemná bilance klubů je vyrovnaná. První dvě utkání ovládl Innsbruck, ve zbylých dvou byli úspěšnější Orli.
  • Rozdílná je aktuální forma - Znojmo poslední tři zápasy vyhrálo, naopak Rakušané třikrát v řadě prohráli.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#22 Manuel Nikolic, #40 Christoph Sternat
Čároví rozhodčí:#61 Ulrich Paradatscher, #77 Jakob Schauer

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Vainonen, Tejnor, Sedlák, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – Mrázek, Stretch, Kalus – Luciani, Matuš, McPherson – Němec, Bartoš, Hlava – Špaček, Novák, Oščádal – Bulín.
HC TWK Innsbruck “Die Haie“:Gračnar – Ross, Lindner, Guimond, Boivin, Pedevilla, Kudělka – Yogan, Clark, Šedivý – Wachter, Spurgeon, Lammers – Bär, Lamoureux, Lavoie – Antonitsch, Netík, Paulweber.