Orli odlétají k odvetě do Havířova

PO 30. 8. 2021
Znojemští hokejisté pomalu finišují s přípravnými zápasy na sezónu a poslední srpnový den mají na programu odvetný zápas s Havířovem, účastníkem Chance ligy. Utkání na ledě moravskoslezského týmu startuje v úterý od 17:30.

AZ Heimstaden Havířov má za sebou již šest přátelských duelů, v nichž si připsal dvě vítězství a čtyři porážky. Na úvod získal tým Jiřího Režnara skalp extraligového Třince (3:2sn), který doplnila výhra nad slovenskou Nitrou (6:2) v rámci ZUBR Cupu. Svůj zatím poslední zápas odehráli Ázeťáci minulý týden právě se Znojmem.

Orli mají v zádech pět přípravných utkání. Po prohře v benefičním duelu s Kometou Brno přišly ještě dvě porážky po samostatných nájezdech s Třebíčí a Jihlavou. Naopak vítězně odcházeli Jihomoravané z domácího měření sil s Třebíčí a Havířovem.

Již zmiňovaný souboj Znojma a AZ se nesl od úvodních minut v režii Jihomoravanů. Před necelou tisícovkou diváků v Nevoga aréně předvedli Orli solidní výkon a postupně soupeři odskočili až na rozdíl pěti branek. Zasloužené čisté konto si ze zápasu odnesl gólman Pavel Kantor. Trenér domácích Jiří Beroun měl po šedesáti minutách hry jasno: „Havířov hrál aktivně, měli výborný pohyb. Vše se zlomilo po tom našem druhém gólu. Stále ještě je co zlepšovat.“

Nejpilnějším střelcem v přípravě je třígólový Anthony Luciani, nejvíce asistencí podle statistik posbíral Tomáš Svoboda (5), hned v závěsu za ním je parťák z útoku Vojtěch Němec (4). Právě Tomáš Svoboda je také jediným hráčem Orlů, který bodoval v každém přípravném utkání.

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Southorn, Haman, Tejnor, Bartko, Walters – Svoboda T., Němec, Ahl – Luciani, Matuš (C), Fejes – Gorčík, Prokeš, Köver – Kvasnica, Svoboda O., Oščádal.
AZ Heimstaden Havířov:Kořének – Chroboček, Hlaváč, Kabelka, Mrowiec, Pastor, Kočí, Lytvynov – Bednář, Pechanec, Veselý – Doktor (C), Horvath, Dostálek – Stuchlík, Becher, Mrva – Hrubec, Soltys.