Orli načnou víkend na domácím ledě proti prvnímu Salzburgu

ČT 12. 2. 2015
Nadstavbová část míří na víkend do Znojma! Jako první se u řeky Dyje představí suverénní Salzburg. Orli chtějí prodloužit sedmizápasovou sérii domácích výher. Buďte u toho! Úvodní buly bude vhozeno v pátek v 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
Stálice v týmu Salzburgu Thomas Raffl již obléká dres s býkem na prsou pátým rokem. Prozatím vede také kanadské bodování týmu, vstřelil dvacet tři gólů a na stejný počet přihrál.

Salzburg i nadále drtí soupeře. Rudí býci propluli základní částí s lehkostí. I tak by mohly vypadat titulky oslavující suverenitu prvního týmu základní části. Vždyť svěřenci kouče Daniela Ratushnyho nebodovali ve čtyřiačtyřiceti zápasech jen devětkrát! O jednu jejich prohru po základní hrací době se postarali také Orli. I v nadstavbové části zatím Salzburg dominuje, v minulém zápase skolil Fehérvár 7:3.

To Orli oproti svému soupeři neprožili zrovna šťastný vstup do nadstavbové části. Na ledě Linze dlouho prohrávali, ve třetí dvacetiminutovce se jim podařilo snížit a z utkání ještě udělat drama. Ani hra bez brankáře ale ovoce nepřinesla. Proti Salzburgu se tak budou chtít vytáhnout, vždyť doma již sedmkrát po sobě vyhráli!

„V úterý jsme se proti Linzi snažili udělat maximum, na body to ale nestačilo. Tentokrát ale chceme vyhrát. Salzburg je nejlepší tým v lize, hrají kontaktní hokej plný osobních soubojů. Pokud chceme uspět, budeme muset hrát chytře a budeme se muset soustředit od začátku zápasu. Tento víkend je pro nás opravdu důležitý,“ prohlásil Lubomír Štach.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
20 10 3 1 6 67:63

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 5. 1.
body 0 6
aktuální forma Linz - Znojmo 4:3
Fehérvár - Znojmo 4:3
Znojmo - Villach 5:3
Salzburg - Fehérvár 7:3
Salzburg - Vídeň 6:2
Lublaň - Salzburg 2:1p
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 38 bodů (14 + 24) Thomas Raffl, 46 bodů (23 + 23)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 29 bodů (8 + 21) Troy Milam, 28 bodů (8 + 20)
brankář Chris Holt (90,67 %) Luka Gračnar (92,02 %)
využití přesilovek 26,83 % 23,91 %
úspěšnost oslabení 80,10 % 85,12 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#11 Peter Gebei, Jacob Grumsen
Čároví rozhodčí:#55 Dániel Sóos, Rene Jensen

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Štach, Sova, Pavlikovský, Nemčík, Klimíček, Bořuta, Bača, Grof – Tomas, Podešva, Rehuš – Šedivý, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Číp – Novák, Klhůfek, Fiala.
Brückler – Heinrich, Trattnig, Fahey, Milam, Kutlák, Pallestrang – Sterling, Duncan, Hughes – Rauchenwald, Brücker, Pöck – Raffl, Komarek, Kristler – Welser, Walter, Beach.