Orli nabírali energii v evropském centru pro obnovitelné zdroje energie

Aktuální zprávy
ÚT 13. 6. 2006
Čtyřtisícové městečko Güssing ležící v nejvýchodnější rakouské spolkové zemi Burgenland se stalo minulý týden na pět dnů „domovem“ pro znojemské hokejisty, kteří zde nabírali fyzickou kondici na novou sezónu. „Bylo to perfektně zorganizované, v Güssingu nám poskytli výborné zázemí, byla tam skvělá sportoviště,“ hodnotí trenér Miloslav Hořava soustředění věnované týmu sponzorem.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku „Měli jsme na výběr ze třech míst, nakonec jsme se rozhodli pro Güssing, protože se nám zde nejvíce líbily podmínky, které toto místo nabízelo,“ vysvětluje znojemský trenér, proč se soustředění nekonalo v avizovaných Alpách, ale v regionu, který je podobný znojemskému svým zemědělským zaměřením.

Na hokejisty čekaly dvoufázové tréninky. „Dopoledne jsme trénovali 2,5 hodiny na stadionu, kde jsme využívali travnaté plochy na fotbal a tartanové dráhy. Pokud bylo špatné počasí, měli jsme k dispozici tělocvičnu. Odpoledne byla vždy šedesátikilometrová etapa na kole. Jen ve středu bylo kolo i dopoledne, kdy hráči jeli 31 km časovku do kopce,“ popisuje program soustředění znojemský kouč.

Soustředění se zúčastnili všichni hráči. Mají za sebou víc jak polovinu suché přípravy. „Nyní se zaměřujeme více na rychlost, objem máme už téměř natrénovaný,“ přibližuje Hořava, v jaké fázi přípravy se nacházejí.

Město Güssing

Güssing, perla jižního Burgenladu, se může pyšnit dlouhou a bohatou historií. Po staletí se díky své poloze a díky šlechtickému sídlu na hradě Güssing rozvíjel v kulturní a hospodářské středisko. Dnes je Güssing sídlem řady úřadů, denně město navštěvují stovky žáků a studentů z širokého okolí, je zde krajská nemocnice, kasárna. Ještě před patnácti lety patřilo město a okolí k nejzaostalejším, především agrárním regionům své země. Díky strategickému plánu místních představitelů založenému na efektivním využívání obnovitelných zdrojů energie se z malého městečka stalo evropske centrum pro obnovitelné zdroje energie.

V Güssingu se řídí heslem „Ve zdravém těle zdravý duch“. Kromě mnoha sportovišť si mohou návštěvníci vychutnat i rozmanitou paletu kulturních zařízení a historických památek. Dominantu města tvoří hrad Güssing (první základy v r. 1157), který se díky svému romantickému rázu řadí k nejkrásnějším hradům Rakouska. Atrakcí zvláštního ražení je nedávno zpřístupněná zvonice, z níž se nabízí nádherný panoramatický výhled na Panonskou nížinu a na každoročně v červnu/červenci na hradě konané „Brugspiele“ (Hradní hry).

Společná snídaně

Něco tekutých vitamínů a jede se na to...

Trenéři Jan Votruba a Miloslav Hořava dumají nad tím, jak nabít Orly energií na celou příští sezónu

Úsměv Peterovi Pucherovi nezkazí ani skok přes švihadlo