Orli míří na sever, vyzvou Kadaň

PÁ 10. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojmo vybojovalo v posledním domácím zápase nutné tři body, vyhráno ovšem ani zdaleka nemá. Orli se sice posunuli zase o něco blíže osmému místu, stále však na něj ztrácí čtyři body. Navíc se do elitní osmičky nejlepších týmů tlačí kromě Znojma minimálně další čtyři mančafty, jejichž bodové manko je rovněž minimální. Zápas bude rozehrán v 17:00.

Představení soupeře

Nejbližšímu soupeři znojemských hokejistů se poslední dobou daří střídavě. Orly však nečeká na horké půdě Kadaně žádné jednoduché utkání. Vždyť je to právě i severočeský celek, který se snaží dostat do elitní osmičky, na níž v současné situaci ztrácí tři body. A právě vítězstvím nad týmem z jižní Moravy by se svému cíli hodně přiblížil. „Já si myslím, že to bude stejný zápas jako proti Litoměřicím, urputný a bojovný. Kdo do toho dá víc, tak vyhraje. Doufám, že to budeme my, kdo urve tři body," věří přesto útočník Aleš Staněk.

Svěřenci kouče Mikuláše Antonika se vytáhli hlavně v minulém kole na ledě, tehdy ještě prvního mužstva ligy, Chomutova. Ač prohrávali už 0:2, nevzdali se, dokázali vyrovnat, duel dotáhnout až k samostatným nájezdům, ve kterých rozhodl o výhře svého týmu nejproduktivnější hráč Kadaně Ladislav Boušek. Hosté si zároveň trochu vylepšili reputaci v tabulce „venkovních zápasů“, ve které zastávají poslední příčku.

foto
V loňské sezóně Orli v Kadani bodovali

Produktivitě týmu vládne již zmiňovaný útočník Boušek, který ve 24 střetnutích nastřádal dvacet bodů za deset gólů a stejný počet přihrávek. Zároveň je nejlepším kanonýrem klubu. Mezi nahrávači kraluje se čtrnácti asistencemi Stanislav Mikšovic. V bodování +/- se nejvíce daří Václavu Eiseltovi (+16). Pozice „zlého muže“ patří se sedmdesáti trestnými minutami Jakubu Trefnému. Obráncům zatím vévodí Josef Révay (1+6). Mezi brankáři se nejlépe vede Tomáši Závorkovi, který si drží průměr 1,88 a úspěšnost 93,87 %.

První vzájemný duel letošní sezóny vyzněl lépe pro domácí mužstvo – Znojmo. Orli po první části vedli, Kadaň však ve druhé třetině vyrovnala, v závěrečné dvacetiminutovce stav otočila a byla velmi blízko plnému bodovému zisku. Posledních deset minut však patřilo znojemským hráčům. V 51. minutě vyrovnal kapitán Haman, tři minuty nato vrátil Orlům vedení svou první trefou Podešva a do prázdné branky pečetil výhru Beroun.

Z kabiny Orlů

Znojemský tým má stále potíže s velkou marodkou. Před minulým zápasem s Litoměřicemi museli vinou zranění několika klíčových hráčů povolat trenéři čtveřici útočníků z juniorky, jmenovitě Jarůška, Komínka, Bartoše a Trojana. „Noví“ hokejisté se předvedli v dobrém světle, například útočník Jarůšek byl autorem třetí branky, kterou pojistil výhru svého mužstva.

Otázkou zůstává, zda některý extraligový tým, se kterým jihomoravský celek úzce spolupracuje, pošle ze svého kádru nějakého hráče na pomoc. V minulém utkání to byl například třinecký Orsava. V předešlých zápasech si dres s orlem na hrudi oblékli plzeňští Heřman, Frolo a Dresler a třinečtí Hrňa, Orsava a brankáři Vojtek s Hamerlíkem.

Hlavní: Jan Jílek (Praha)
Čároví: Milan Svoboda (Praha/Beroun), Kamil Zavřel (Praha)

Sestavy z posledních utkání

SK KADAŇ: Hylák - Schmidt, Szakal, Hluboček, Mužík, Mazanec, Révay, Přindiš, Zmeškal - Charousek, Klíma, Balázs, Kadlec, Mikšovic, Bečvář, Stoklasa, Bursík, Boušek, Rohan, Eiselt, Novák.

ORLI ZNOJMO: Horčička - Štach, Kolafa, David, Lattner, Rangl, Pláněk - Orsava, Haman, Jarůšek - Rachůnek, Beroun, Plášek - Říha, Staněk, Havlík - Komínek, Bartoš, Trojan.