Orli míří do Vídně, v derby budou chtít navázat na domácí výhru

Aktuální zprávy
SO 3. 11. 2018
Znojmo čeká druhý zápas ve dvou dnech. Po domácí výhře nad Dornbirnem zamíří v neděli na led Vídně, kde bude v posledním utkání před reprezentační pauzou bojovat o cenné body. Utkání začíná v 17:30.

Vídni se momentálně nedaří. Čtyři zápasy v řadě nezískala jediný bod, což se stalo naposledy před čtyřmi lety. Capitals navíc mohou poprvé od začátku sezóny ztratit první pozici v tabulce. I přes porážky ale hráči Vídně nadále vedou +/- statistiky. Se třinácti body jim vévodí Christopher DeSousa, v pozadí ale nezůstávají ani Peter Schneider a Philippe Lakos (oba +11).

Lakos upozorňuje na hru Jihomoravanů: "Orli hrají vždy velmi tvrdě do těla. Bude důležité, abychom na to od začátku mysleli. Budeme dělat vše proto, abychom před reprezentační přestávkou získali dobrý pocit a klid."

Znojmo se v sobotu mohlo po dvou prohrách opět radovat, na domácím ledě porazilo Dornbirn třígólovým rozdílem, a v neděli tak bude chtít získat další body před reprezentační pauzou. "Bude to těžký zápas. S Vídní to je navíc vždy vyhecované, hraje se nahoru dolů. Ty výsledky bývají často o gól, takže to bude pořádný boj," hlásí před duelem obránce Dominik Tejnor.

Z posledního vzájemného zápasu odcházeli vítězně hosté. Ti před třemi týdny vyhráli na znojemském ledě 5:2 poté, co Orlům v první půli zápasu nasázeli pět gólů.