Orli mají jasný cíl: s návratem domů bodovat

ČT 25. 11. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté prožívají sérii, jakou dlouho nepamatují. Sedm porážek v řadě obrátilo jejich situaci v první lize vzhůru nohama a pro udržení kontaktu s první osmičkou je nutné co nejdříve znovu bodovat. Dobrou příležitost budou Orli mít v sobotním 22. kole na domácím ledě, kde přivítají tradičně od 17:30 HC Benátky nad Jizerou. Budou se spolu s fanoušky znovu radovat z vítězství? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

Představení soupeře

Jen více reprezentačních přestávek! Takové přání určitě nosí v hlavách příznivci benáteckého hokeje, kterému se v dosavadním průběhu letošní sezóny příliš nedaří a od začátku okupuje pozice na samém chvostu tabulky. Loňský soupeř Znojma z předkola play off spoléhá z drtivé většiny na mladé hráče, a ti dokázali v úvodních čtrnácti kolech vyhrát jen čtyřikrát.

⇒  Tomáš Urban a jeho 201 centimetrů v akci

S příchodem první reprezentační přestávky v polovině listopadu však farmářský tým Liberce posílilo množství hráčů Bílých Tygrů, a Benátky ve dvou utkáních předvedly hotový uragán. Nejprve doma přejeli do té doby skvěle bránící Beroun 6:1 a o tři dny později spláchli Hradec Králové na jeho ledě drtivým skóre 7:1. V dosud posledním kole si už v „klasické“ sestavě hrající Středočeši vyšlápli na Chomutov a ukořistili cenný bod za prohru po samostatných nájezdech.

Produktivitě týmu vládne se 17 body dvoumetrový obr Tomáš Urban, jehož dvanáct vstřelených gólů je suverénně nejvíc z celého mužstva, nikdo jiný nenastřílel víc jak tři branky. Urbanovi ale vydatně pomáhá jeho parťák z útoku Petr Kica a také produktivní obranný pár Martin PavlůPetr Kolmann, jemuž je předpovídána světlá extraligová budoucnost. Místo muže s maskou pro sebe v posledních dnech získal Jiří Stejskal, jenž proti Chomutovu zastavil 52 střel soupeře a drží si úspěšnost zásahů těsně pod 93 procenty.

Z orlí kabiny

⇒  Luboš Horčička loni proti Benátkám vychytal čtyři vítězství

V sobotním utkání to bude přesně měsíc, kdy se Znojmo radovalo z posledního bodového zisku, když zvítězilo 2:0 na ledě Třebíče. Od té doby marně čeká na další zápis. V honbě za úspěchem Orlům nepomohl ani program zápasů, v němž vinou odložených střetnutí sehráli pět z posledních sedmi duelů na ledě soupeřů, zatímco doma čelili předním týmům soutěže z Havlíčkova Brodu a Chomutova.

Utkání s Benátkami tak bude z tohoto pohledu velmi důležité. Znojmo v posledních kolech trápí množství individuálních chyb, po nichž inkasovalo góly v Táboře i v posledním kole v Jihlavě. Od svého zranění čeká na vítězný zápas také brankářská jednička Luboš Horčička. Pozitivní zprávou tak zůstává alespoň dobrý zdravotní stav týmu, ve středu trenérům chyběl jen útočník Tomáš Hradecký.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Miroslav Jebavý (Praha)
Čároví: Milan Svoboda, Kamil Zavřel (oba Praha)

Sestavy z posledních utkání