Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Orli letí snížit ztrátu na první šestku do Itálie

Orli letí snížit ztrátu na první šestku do Itálie

Tradičně nabité vánoční menu hokejové EBEL ligy nabízí v pátek souboj mezi sedmým Znojmem a pátým Bolzanem. Orli se pokusí snížit ztrátu na pozice zajišťující přímý postup do play-off od 19:45.

Hokejisté Bolzana budou po posledním hracím kole jistě při chuti. V neděli totiž porazili Graz, jeden z nejlepších týmů této sezóny, vysoko 7:2. Nicméně jejich forma v poslední době není zrovna přívětivá. Po skvělém rozjezdu se mistr ligy z roku 2017 ve druhé části listopadu trápil a propadl se z čela tabulky na páté až šesté místo. Svoji bilanci budou chtít svěřenci finského trenéra Kaie Suikkanena vylepšit v pátek.

Podobné úmysly má však i Znojmo, které v posledním utkání smolně padlo s Villachem. V půlce zápasu prohrávalo již 0:4 a náskok soupeře jen marně dohánělo. Přesto zůstávají Orli ve skvělé formě. Z posledních třinácti duelů jen tři prohráli a urputně dohánějí TOP 6 týmů.

Vrásky na čele však dělá trenérům marodka. Minimálně ještě na čtrnáct dní zůstávají mimo hru útočníci David Bartoš a Petr Mrázek. Do hry by se naopak měl vrátit Ryan Kujawinski.

Bilance soupeřů v letošní sezóně je před pátečním měřením sil vyrovnaná. Bolzano vyhrálo v polovině října na jihu Moravy 4:0, Orli si naopak odvezli na konci listopadu výhru 2:1 z Itálie. Ke komu se přikloní štěstěna tentokrát?

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
28 12 10 1 5 76:83

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce nadstavby 7. 5.
body 41 49
aktuální forma Znojmo – Villach 2:4
Záhřeb – Znojmo 1:7
Znojmo – Záhřeb 7:6sn
Bolzano – Graz 7:2
Klagenfurt – Bolzano 3:2sn
Bolzano – Villach 3:1
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 3 bodů (16 + 14) Brett Findlay, 33 bodů (5 + 28)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 20 bodů (4 + 16) Timothy Campbell, 16 bodů (4 + 12)
brankář Teemu Lassila (90,0 %) Leland Irving (92,2 %)
využití přesilovek 15,7 % 23,9 %
úspěšnost oslabení 72,7 % 84,1 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#19 Roland Kellner, #20 Kristijan Nikolic
Čároví rozhodčí:#61 Ulrich Pardatscher, #56 Daniel Sparer

Sestavy z posledních zápasů

Lassila (28. Halász) – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Vainonen, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Hlava, Matuš, Němec – Špaček, Novák, Luciani – Bulín, Oščádal.
Irving (54. – 57. Smith) – Nordlund, Rowley, Geiger, Campbell, Marchetti, Mackenzie, Glira, Carozza – Catenacci, Findlay, Petan – Frigo, Kuparinen, Brace – Miceli, Crescenzi, Insam – Deluca, Bernard, Frank.

Související články