Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Orli letí snížit ztrátu na první šestku do Itálie

Tradičně nabité vánoční menu hokejové EBEL ligy nabízí v pátek souboj mezi sedmým Znojmem a pátým Bolzanem. Orli se pokusí snížit ztrátu na pozice zajišťující přímý postup do play-off od 19:45.

Hokejisté Bolzana budou po posledním hracím kole jistě při chuti. V neděli totiž porazili Graz, jeden z nejlepších týmů této sezóny, vysoko 7:2. Nicméně jejich forma v poslední době není zrovna přívětivá. Po skvělém rozjezdu se mistr ligy z roku 2017 ve druhé části listopadu trápil a propadl se z čela tabulky na páté až šesté místo. Svoji bilanci budou chtít svěřenci finského trenéra Kaie Suikkanena vylepšit v pátek.

Podobné úmysly má však i Znojmo, které v posledním utkání smolně padlo s Villachem. V půlce zápasu prohrávalo již 0:4 a náskok soupeře jen marně dohánělo. Přesto zůstávají Orli ve skvělé formě. Z posledních třinácti duelů jen tři prohráli a urputně dohánějí TOP 6 týmů.

Vrásky na čele však dělá trenérům marodka. Minimálně ještě na čtrnáct dní zůstávají mimo hru útočníci David Bartoš a Petr Mrázek. Do hry by se naopak měl vrátit Ryan Kujawinski.

Bilance soupeřů v letošní sezóně je před pátečním měřením sil vyrovnaná. Bolzano vyhrálo v polovině října na jihu Moravy 4:0, Orli si naopak odvezli na konci listopadu výhru 2:1 z Itálie. Ke komu se přikloní štěstěna tentokrát?

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
28 12 10 1 5 76:83

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce nadstavby 7. 5.
body 41 49
aktuální forma Znojmo – Villach 2:4
Záhřeb – Znojmo 1:7
Znojmo – Záhřeb 7:6sn
Bolzano – Graz 7:2
Klagenfurt – Bolzano 3:2sn
Bolzano – Villach 3:1
nejproduktivnější hráč Marek Kalus, 3 bodů (16 + 14) Brett Findlay, 33 bodů (5 + 28)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 20 bodů (4 + 16) Timothy Campbell, 16 bodů (4 + 12)
brankář Teemu Lassila (90,0 %) Leland Irving (92,2 %)
využití přesilovek 15,7 % 23,9 %
úspěšnost oslabení 72,7 % 84,1 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#19 Roland Kellner, #20 Kristijan Nikolic
Čároví rozhodčí:#61 Ulrich Pardatscher, #56 Daniel Sparer

Sestavy z posledních zápasů

Lassila (28. Halász) – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Vainonen, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Hlava, Matuš, Němec – Špaček, Novák, Luciani – Bulín, Oščádal.
Irving (54. – 57. Smith) – Nordlund, Rowley, Geiger, Campbell, Marchetti, Mackenzie, Glira, Carozza – Catenacci, Findlay, Petan – Frigo, Kuparinen, Brace – Miceli, Crescenzi, Insam – Deluca, Bernard, Frank.