Orli letí na západ Rakouska s touhou srovnat stav série

ČT 3. 3. 2016
Dramatické čtvrtfinále mezi Znojmem a Dornbirnem pokračuje svým čtvrtým zápasem. Orli odcestovali již ve čtvrtek k Bodamskému jezeru, aby zde o den později srovnali stav série. Úvodní buly bude vhozeno v 19:40 hodin. Zápas v přímém přenosu odvysílají kamery SERVUS TV.
» Hvězda soupeře
Kyle Greentree si v sérii připsal již čtyři body, z toho hned tři branky.

Orli v prvních dvou zápasech nikterak nezářili, ovšem po úterním představení před vlastními fanoušky dokázali soupeře přehrát o dvě branky. "Byl to jen první krok. Nyní musíme udělat další tři. Dali jsme si návod a pokud toto budeme praktikovat, můžeme být úspěšní," přiznává kapitán Jiří Beroun. "Hráli jsme ten náš nátlakový hokej, který praktikujeme celou sezónu. Do Dornbirnu jedeme pro další bod," doplňuje trenér Jiří Režnar.

Jeho svěřenci mohou v pátek v Dornbirnu vyrovnat stav série na 2:2. Hráči však vědí, že cesta za další bodem bude trnitá. "Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduše a vyhazovat puky rychle z pásma. V Dornbirnu musíme začít stejně jako naposledy. Nesmíme se bát ani před naší brankou, ani před jejich. Pokud to tak bude, máme šanci celou sérii otočit a postoupit do semifinále," přikyvuje Patrik Novák.

Soupeř je však zatím krok napřed. Orlům navíc naposledy doma uštědřil vysokou porážku 0:5. "S prohrou ve Znojmě jsme se již smířili. Teď chceme znovu uspět, protože je to velice důležité v dalším vývoji série," přidává svůj pohled Kyle Greentree, nejlepší střelec Dornbirnu v play-off. Tým z Vorarlberska má totiž negativní zkušenost z předloňské sezóny, kdy proti Salzburgu senzačně vedl sérii 2:0, nakonec ale podlehl 2:4.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
23 15 5 2 1 91:57

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
konečná pozice v tabulce 2. 6.
body 20 14
aktuální forma Znojmo – Dornbirn 3:1
Dornbirn – Znojmo 5:0
Znojmo – Dornbirn 1:3
Znojmo – Dornbirn 3:1
Dornbirn – Znojmo 5:0
Znojmo – Dornbirn 1:3
nejproduktivnější hráč v play-off Colton Yellow Horn, 3 body (2 + 1) Kyle Greentree, 4 body (3 + 1)
James Arniel, 4 body (2 + 2)
nejproduktivnější obránce v play-off André Lakos, 3 body (0 + 3) Jonathan D´Aversa, 4 body (1 + 3)
brankář Patrik Nechvátal (87,8 %)
Jan Lukáš (94,1 %)
Florian Hardy (96,9 %)
využití přesilovek 9,1 % 23,1 %
úspěšnost oslabení 76,9 % 90,9 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, #9 Shane Warschaw
Čároví rozhodčí:#71 David Nothegger, #62 Ulrich Paradatscher

Sestavy z posledních zápasů

Lukáš – Štach, Bořuta, Šenkeřík, Lakos, Stehlík, Šulák, Roupec – Tomas, Pucher, Fiala – Yellow Horn, Trivino, Novák – Beroun, Podešva, Lattner – Číp, Rehuš, Csamangó – Špaček.
Hardy – Magnan, D´Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Häußle, Achermann.