Orli kompletují obranu: z kanadské univerzity přichází Connor Walters

Aktuální zprávy
ČT 17. 6. 2021
Třetí kanadskou posilou do obranných řad Znojma pro nadcházející sezónu bet-at-home ICE Hockey League je čtyřiadvacetiletý Connor Walters. Ten přichází z kanadské univerzitní série USports.

„Na Connora jsme dostali velmi pozitivní reference. Podívali jsme se na jeho zápasy a líbil se nám. Přichází za pro klub velmi výhodných finančních podmínek, zároveň jsme ale přesvědčeni, že do týmu přinese kvalitu. Hrál pět sezón prestižní OHL, poté univerzitní ligu a my doufáme, že přispěje k tomu, že naše zadní řady budou v příští sezóně na vysoké úrovni. Díky jeho příchodu máme obranu do nové sezóny kompletní," uvedl prezident klubu Pavel Ohera.

Walters pochází z kanadské provincie Ontario, kde hokejově začínal v nižších mládežnických soutěžích. Už v šestnácti letech ale poprvé nakoukl do prestižní juniorské Ontario Hockey League, kde v dresu týmů Owen Sound Attack a Hamilton Bulldogs strávil celkem pět sezón. A v Hamiltonu se loučil stylově: ziskem titulu pro vítěze OHL!

Následující dva ročníky strávil Walters na kanadské Brock University v rámci prestižní univerzitní soutěže U Sports, které se účastní hokejové týmy z desítek univerzit po celé zemi. Loňský rok vinou celosvětové pandemie koronaviru Walters soutěžní zápasy nehrál, udržoval se ale ve formě a nyní zkusí štěstí v Evropě. Přinést by měl důraznou fyzickou hru a zodpovědnost v obranném pásmu.

Znojmo tak s připsáním Walterse na soupisku disponuje už osmi obránci, s kterými půjde do nové sezóny. V útočných řadách vedení klubu nadále intenzivně pracuje na dalším posílení kádru.

Statistiky Connora Walterse: