Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli jedou stmelovat kolektiv na Vranov, příprava finušuje

Orli jedou stmelovat kolektiv na Vranov, příprava finušuje

Znojemští hokejisté mají před sebou poslední tři dny tréninků, než se rozprchnou na více než čtrnáctidenní dovolenou. Poslední fázi absolvují na třídenním soustředění ve Vranově nad Dyjí. "Chceme spojit teambuilding s prací," říká v rozhovoru trenér Jiří Režnar.

Jak jste spokojen s průběhem letní přípravy?
Jsme spokojeni. Dosáhli jsme, čeho jsme chtěli. Uvidíme ale, jak to bude vypadat na ledě.

Byla letošní příprava v něčem jiná oproti loňsku?
Více jsme letos pracovali v posilovně s jednoručkami, pracovali s gumami, hodně jsme běhali… Celkově to bylo koncipované jinak. Zařadili jsme méně her, ale více jsme pracovali.

Gólmani trénovali s vámi nebo měli speciální tréninky?
Tu obecnou část strávili s námi. Dvakrát po čtyřech dnech byli u Rostislava Haase, kde šli i na led. Udělali jsme pro ně maximum, takže věříme, že se nám to v sezóně vrátí.

Suchou fázi zakončíte na třídenním soustředění. Co je jeho cílem?
Chceme dát kluky dohromady. Přišlo plno nových hráčů. Někteří spolu již trénovali, ale například Branislav Rehuš nebo Martin Bača měli individuální přípravu. Kromě Romana Tomase a Coltona Yellow Horna budeme na Vranově kompletní.

Jak budou koncipovány tréninky?
Chceme spojit teambuilding s prací, ale tréninky budou zaměřené spíše na hry. Ještě uvidíme, jak to bude vypadat. Má být horko. Hráči pojedou na kolech v pondělí na Vranov a ve středu zase zpátky. Každý den máme na programu mimo jiné i cyklotréninky.

Letos máte po boku asistenta. Jak se vám jeví spolupráce s Miroslavem Vybíralem?
Míra je ambiciózní mladý trenér, který zapadl do kolektivu. Zatím je tu krátce, ale spolupráci hodnotím kladně.

Máte nějakým způsobem rozdělené role?
Zatím ne. K tomu hokeji samotnému jsme si toho ještě moc neřekli. Část letní přípravy vedl Míra a část zase já. Kompetence na ledě si ještě budeme rozdělovat. Na to je čas.

Oproti loňsku odehrajete první přípravný zápas o týden později. Byl to záměr?
Chtěli jsme odehrát ještě nějaká přípravná utkání, která padla. Nakonec jsme si řekli, že to necháme tak, jak to je a půjdeme toho 26. července na led. Tím pádem nám naskočil týden navíc. Na ty herní činnosti máme tedy dohromady čtrnáct dní, což bude lepší.

Kádr je uzavřený nebo plánujete do Znojma ještě někoho přivést?
Myslím si, že je nás už dost. Bude důležité, aby se jednotliví hráči prosazovali i na ledě, abychom nemuseli nikoho dalšího hledat a zasahovat do toho.