Orli hodlají vykřesat naději. V pátek přivítají pátý Graz

Naši soupeři
ČT 23. 1. 2020
Orli v pátek sehrají poslední letošní domácí zápas v základní části EBEL. V důležitém utkání se pokusí vydolovat naději v boji o účast mezi TOP 5, přičemž přivítají pátý Graz. V případě výhry stáhnou manko na dva body, což však v konečném součtu nemusí být dostačující. Před znojemskými hokejisty se o bod nachází Linz a Villach.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Jihomoravané měli šanci se dotáhnout na TOP 5 v neděli, kdy zajížděli do Villachu. Na začátku třetí třetiny ovšem na jeho palubovce prohrávali 1:4. Ačkoliv se jim po dvou brankách podařilo zápas zdramatizovat, proti rakouskému soupeři nakonec nezískali ani bod.

Tři body naopak bral Graz. Na konci uplynulého týdne se představil před fanoušky Linze, odkud si přivezl těsnou výhru 3:2. Klíčový moment nastal v závěru první pětiminutovky třetí třetiny, kdy se nejbližšímu soupeři Orlů podařilo vstřelit dvě branky. Linzi nestačilo ani rychlé snížení a téměř čtyřicet zápasových střel na brankáře Nihlstorpa.

Pozice o TOP 5 tak před pátečním kolem vypadají následovně. Na čtvrté příčce je s 63 body Bolzano, které však jako jediné v tento den nehraje. Jen o skóre za ním se nachází Graz. Na šesté příčce se ocitá Villach s 59 body, stejného počinu dosáhl také sedmý Linz. Jako poslední živí naději osmí Orli se ziskem 58 bodů.

Bude po nadcházejících zápasech již rozhodnuto o důležité účasti v nejlepší pětce? Udrží si Orli šanci do nedělního zápasu s Bolzanem? To vše zjistíme v pátek. Zápasy začínají shodně v 19:15.

„Umístění v TOP 5 určitě věřím. Vyhrajeme oba zápasy a budeme doufat, že ostatní klopýtnou.“

69 Martin Kosnar (útočník,Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Orli letos proti Grazu odehráli tři zápasy, pouze v polovině prosince se jim po prohře 3:4 po prodloužení podařilo proti rakouskému týmu bodovat. Další zápasy skončily 3:6 a 2:3.
  • Graz se po 38 odehraných zápasech pyšní vyrovnaným poměrem vstřelených a obdržených branek. Bilance aktuálně činí 106:106.
  • Nejbližší soupeř Orlů má zároveň třetí nejhorší útok v lize. V pomyslné tabulce se za ním ocitá pouze Innsbruck a Dornbirn.
  • Graz v cestě za TOP 5 zahájil fantastickou cestu sedmého ledna. Od té doby sehrál šest zápasů, jediný bod ztratil při výhře v prodloužení nad Vídni. Během poloviny měsíce mimo jiné porazil také Salzburg nebo Bolzano.