Orli doma hostí Dornbirn. Buldoci si vyšlápli na Salzburg

ČT 14. 11. 2019
Znojemští fanoušci se můžou těšit na dva víkendové hokeje. Ten první bude zahájený v pátek od 18:30, kdy Orli v Nevoga aréně přivítají Dornbirn, se kterým si v úvodním vzájemném zápase poradili 3:1. Proti aktuálně poslednímu týmu tabulky se střetnou tři dny poté, co na začátku týdne parádním způsobem otočili utkání v Linzi.

Hokejisté z jihu Moravy museli na své úterní utkání čekat od druhého listopadu. Během této doby se klubu podařilo přivést Roba Flicka, který byl jednou z klíčových postav při obratu. Na výhře 4:3 po prodloužení se podílel třemi kanadskými body, přičemž velkou roli sehrál především v závěru zápasu. Devatenáct vteřin před koncem nejprve vyrovnal na 3:3, aby v polovině pětiminutové nadstavby připravil gól pro Anthony Lucianiho. Výborné výkony útočného dua Orlům zajistily dva body, které je udržely na osmé pozici.

Na posledním místě jsou aktuálně hosté z Dornbirnu. V letošním ročníku EBEL odehráli patnáct zápasů, přičemž se dočkali pouhých šesti bodů. Na předposlední Innsbruck (sedmnáct zápasů) ztrácí dvanáct bodů. Rakouský soupeř přitom do sezóny vstoupil výhrou 2:1 v prodloužení, když přehrál právě jedenáctý tým soutěže. Od té doby ale prohrál třináct zápasů v řadě, čestný úspěch s připsal proti Fehérváru, se kterým v prodloužení padl 2:3. Po reprezentační pauze však dosáhl na první výhru v základní hrací době, velmi překvapivě zvítězil na ledě prvního Salzburgu.

Orli letos proti Dornbirneru nastoupili v pátém kole. Na půdě soupeře vedli již po třinácti minutách 3:0, domácí se pouze vzmohli na jednu branku. Poté, co znojemští hráči odolali velkému tlaku, se dostali ke třetí výhře v letošní sezóně v řadě.

„Chceme v každém zápase bodovat. Do utkání půjdeme sebevědomě a věřím, že vyhrajeme.“

Miroslav Fryčer (trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Letošní EBEL spatřila již 500 gólů. O ten jubilejní se na ledě Linze postaral Anthony Luciani.
  • Nejlepším hráčem Dornbirnu v kanadském bodování je Emilio Romig. (2+8) V celé soutěži se však řadí až na konec čtvrté desítky.
  • Dornbirn se v minulém týdnu týdnu postaral o překvapení na ledě Salzburgu. (2:1) Po Fehévaru se tak stal druhým letošním týmem, který po základní hrací vyzrál na nejlepší výběr v soutěže.

Hlavní rozhodčí:Hejduk, Pigaric
Čároví rozhodčí:Rampir, Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš, Novák – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, McRae, Gago – Berisha, Češík, Oščádal..
Dornbirn Bulldogs:Järvenpää – Magnan, Gartner, Vainonen, Subban, Schnetzer, Kauppila – Körkkö, Tamminen, Romig – Bau, Rapuzzi, Fröwis – Schwinger, Häussle, Macierzynski – Egger, Pöschmann, Fässler.