Orli Znojmo Orli Znojmo

Orli doma hostí Dornbirn. Buldoci si vyšlápli na Salzburg

Orli doma hostí Dornbirn. Buldoci si vyšlápli na Salzburg

Znojemští fanoušci se můžou těšit na dva víkendové hokeje. Ten první bude zahájený v pátek od 18:30, kdy Orli v Nevoga aréně přivítají Dornbirn, se kterým si v úvodním vzájemném zápase poradili 3:1. Proti aktuálně poslednímu týmu tabulky se střetnou tři dny poté, co na začátku týdne parádním způsobem otočili utkání v Linzi.

Hokejisté z jihu Moravy museli na své úterní utkání čekat od druhého listopadu. Během této doby se klubu podařilo přivést Roba Flicka, který byl jednou z klíčových postav při obratu. Na výhře 4:3 po prodloužení se podílel třemi kanadskými body, přičemž velkou roli sehrál především v závěru zápasu. Devatenáct vteřin před koncem nejprve vyrovnal na 3:3, aby v polovině pětiminutové nadstavby připravil gól pro Anthony Lucianiho. Výborné výkony útočného dua Orlům zajistily dva body, které je udržely na osmé pozici.

Na posledním místě jsou aktuálně hosté z Dornbirnu. V letošním ročníku EBEL odehráli patnáct zápasů, přičemž se dočkali pouhých šesti bodů. Na předposlední Innsbruck (sedmnáct zápasů) ztrácí dvanáct bodů. Rakouský soupeř přitom do sezóny vstoupil výhrou 2:1 v prodloužení, když přehrál právě jedenáctý tým soutěže. Od té doby ale prohrál třináct zápasů v řadě, čestný úspěch s připsal proti Fehérváru, se kterým v prodloužení padl 2:3. Po reprezentační pauze však dosáhl na první výhru v základní hrací době, velmi překvapivě zvítězil na ledě prvního Salzburgu.

Orli letos proti Dornbirneru nastoupili v pátém kole. Na půdě soupeře vedli již po třinácti minutách 3:0, domácí se pouze vzmohli na jednu branku. Poté, co znojemští hráči odolali velkému tlaku, se dostali ke třetí výhře v letošní sezóně v řadě.

„Chceme v každém zápase bodovat. Do utkání půjdeme sebevědomě a věřím, že vyhrajeme.“

Miroslav Fryčer (trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

  • Letošní EBEL spatřila již 500 gólů. O ten jubilejní se na ledě Linze postaral Anthony Luciani.
  • Nejlepším hráčem Dornbirnu v kanadském bodování je Emilio Romig. (2+8) V celé soutěži se však řadí až na konec čtvrté desítky.
  • Dornbirn se v minulém týdnu týdnu postaral o překvapení na ledě Salzburgu. (2:1) Po Fehévaru se tak stal druhým letošním týmem, který po základní hrací vyzrál na nejlepší výběr v soutěže.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Hejduk, Pigaric
Čároví rozhodčí:Rampir, Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš, Novák – Luciani, Flick, Svoboda – Beránek, Bartoš, Mrázek – Bowles, McRae, Gago – Berisha, Češík, Oščádal..
Dornbirn Bulldogs:Järvenpää – Magnan, Gartner, Vainonen, Subban, Schnetzer, Kauppila – Körkkö, Tamminen, Romig – Bau, Rapuzzi, Fröwis – Schwinger, Häussle, Macierzynski – Egger, Pöschmann, Fässler.

Související články