Orli díky hokeji a oslavám 790. výročí pomohli rozdělit 200 000 korun

Charita
NE 27. 3. 2016
Unikátní hokejový zápas O pohár hejtmana jihomoravského kraje, který ve Znojmě v únoru odehráli Orli proti Kometě Brno a který byl součástí letošních oslav 790. povýšení Znojma na královské město, měl další pokračování. Výtěžek ze vstupného na tento zápas poputoval na charitu.

Zástupci města, kraje a klubu v úterý 22. března předali šeky v celkové hodnotě 150 000 korun třem znojemským subjektům, čtvrtý šek na 50 000 korun putuje do Brna Nadačnímu fondu Kometa. Postupně tak hejtman Michal Hašek, místostarosta Jan Grois a manažer Orlů Petr Veselý navštívili Dětské centrum Znojmo, Dětské oddělení Nemocnice Znojmo a Domov pro seniory U Lesíka ve Znojmě, aby nejen pozdravili zdejší ředitele, ale také aby předali každému symbolický šek na 50 000 korun.

„Rád bych ještě poděkoval hejtmanovi Michalovi Haškovi, znojemským Orlům i brněnské Kometě za to, že se nám podařilo domluvit jedinečné hokejové utkání, které přineslo nejen krásný sportovní zážitkům fanouškům, ale také nemalé peníze, které putují tam, kde jsou nejvíc potřeba,“ řekl místostarosta města Znojma Jan Grois.

„Jsme rádi, že jsme mohli být součástí tohoto projektu. Výtěžek ze zápasu není zanedbatelná částka, a tak můžeme pomoci hned několika organizacím. Je potřeba na tomto místě poděkovat všem fanouškům, kteří svojí účastí na zápase naši snahu podpořili, a také městu Znojmu a panu hejtmanovi, jejichž pomoc významnou měrou přispěla k organizaci samotného utkání. Věříme, že zápas splnil svůj účel a může se z něj stát tradice, díky které budeme moci pomoci dalším organizacím, které tuto pomoc potřebují," podotkl manažer klubu Petr Veselý.