Orli dali Dukle kanára

Aktuální zprávy
ST 14. 8. 2002
Přestože na většině uzemí České republiky bojovali lidé s ničivými záplavami, našlo se i několik míst, kde se voda objevovala v poněkud jiném skupenství. Úterý bylo totiž dalším hracím dnem čtvrtfinále hokejového Tipsport cupu a do jeho třetího kola se zapojili také Znojemští Orli, kteří se ke svému zápasu vypravili do Jihlavy. S týmem z Vysočiny se utkali vůbec poprvé od vítězné baráže z roku 1999 a z výhry se nakonec radovali i tentokrát.<br> <b>Jihlava - Znojmo 0:6</b>
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Myšlenky na úspěšnou odvetu živila Dukla pouze první třetinu. Hned ve 2. minutě se před znojemským brankářem Altrichterem zjevil osamocený Jantovský, ale z velmi dobré šance nevytěžil vůbec nic. Hned vzápětí hráli domácí přesilovku, obrovskou příležitost ke skórování si však trochu paradoxně vytvořilo pouze oslabené Znojmo. Ludvík dokázal ujet jednomu z jihlavských beků a řítil se sám na gólmana Suchana, neměl ale přesnou mušku a svatyně Dukly tak zůstala pro tuto chvíli nedotčena. Domácí brankář pak vyšel vítězně také ze souboje se Sklenářem v 9. minutě a kapituloval teprve po střele Marka Vorla necelých sedm minut před koncem úvodní třetiny. Betonovou past totiž zaklapl o pár vteřin později, než bylo potřeba.

"Prvních pět minut jsme začali poněkud vlažně, ale potom jsme se zlepšili a podařilo se nám vstřelit i gól," zhodnotil hru svých svěřenců v úvodní dvacetiminutovce znojemský kouč Miloslav Hořava.

V prvních čtyřech minutách druhého dějství se oba týmy o šance spravedlivě dělily. Z domácích hráčů byl velmi blízko vyrovnávacímu gólu Čachotský a chvíli po něm také Petr Kaňkovský, ale ani jeden z těchto hokejistů nedokázal ukončit jihlavskou střeleckou mizérii. Na opačné straně se zas bezvýsledně pokoušeli navýšit brankový rozdíl Sklenář s Plášek. Posledně jmenovaný se však nakonec přeci jen dočkal. Po Pucherově přihrávce rozvlnil ve 27. minutě podruhé síť za Suchanovými zády a Orli vedli 2:0. Dukla se, stejně jako v předchozích dvou zápasech, po druhé brance sesypala, ale zatímco se Zlínem a Českými Budějovicemi už další gól neobdržela, v utkání se Znojmem pouze nečinně přihlížela, jak rozjetí hosté sází Suchanovi jednu branku za druhou. Ta třetí přišla v polovině utkání z hole Petera Puchera, o dvě minuty později zvyšoval Petr Kumstát už na 4:0 a pět minut před vypršením čtyřicáté minuty pak poslal jihlavskému brankáři svou druhou gólovou navštívenku Marek Vorel.

"Znojmo je kvalitou úplně jinde než my a především ve druhé třetině nám to dávalo hodně najevo. Omlouvat mužstvo za výkon v této části zápasu by byl holý nesmysl. Hráli jsme velice špatně a hlavně hodně naivně," nešetřil kritikou na adresu vlastních hráčů jihlavský trenér Jiří Režnar.

Poslední třetina už se dohrávala více méně z povinnosti. O vítězi bylo dávno rozhodnuto a jedinou nevyřešenou otázkou tak zůstalo jakým výsledkem nakonec celý zápas dopadne. Konečnou podobu skóre určil v 51. minutě Marek Uram, který dokázal stoprocentně využít výbornou přihrávku svého slovenského spoluhráče Jána Plcha. Naproti tomu Dukle se nepodařilo ani ve třetím utkání po sobě vstřelit gól a ze souboje se Znojmem tedy nakonec odešla poražena tenisovým kanárem 0:6. "Byl to velmi dobrý zápas. Dukla hrála důrazně, přesně tak jak jsme očekávali a ten konečný výsledek vůbec neodpovídá hře. Já jsem spokojen především s hrou ve druhé části, kde jsme měli hned několik podařených akcí," pochvaloval si výkon mužstva v Jihlavě Miloslav Hořava.

HC Dukla Jihlava - HC JME Znojemští Orli 0:6

Branky: 14. Vorel (Procházka), 27. Plášek (Pucher), 30. Pucher (Křetinský), 32. Petr Kumstát (Ludvík), 35. Vorel (Křetinský), 51. Uram (Plch). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1.

Jihlava: Suchan - Ficenc, Šmarda, Dobrovolný, Vrábel, Fuksa, Malena, Lupač, Duben - Rytnauer, Bakus, Hlouch - Čachotský, Mareš, Jantovský - Adamčik, Kaňkovský, Cmunt - Říha, Martenek, Holík

Znojmo: Altrichter - Soudek, Havíř, Křetinský, Pavel Kumstát, Klimeš, Benák, Snopek - Plášek, Barus, Pucher - Uram, Haman, Plch - Erat, Vorel, Procházka - Petr Kumstát, Ludvík, Sklenář.